Polskie Radio
Section05

gra

Gry komputerowe. Jak nie uzależnić się od wirtualnego świata?

Polskie gry komputerowe odnoszą coraz większe sukcesy na rynku globalnym. - Jesteśmy w takim momencie rozwoju tej branży, że jest ona jedną z najbardziej dochodowych na świecie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Adam Flamma, wykładowca akademicki zajmujący się nowymi mediami. Jak jednak grać, żeby nie uzależnić się od wirtualnego świata?
Zobacz więcej na temat:  zabawa zabawa kreatywna Daniel Wydrych gry komputerowe

Nietypowa gra miejska. "O wolność i chleb – poznański czerwiec 1956"

Rzut granatem i zagadki dotyczące uzbrojenia czy budowy pojazdów – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników historycznej gry miejskiej "O wolność i chleb – poznański czerwiec 1956". Takie łączące przyjemne z pożytecznym zabawy odbywają się regularnie w Sianowie w województwie zachodniopomorskim.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan społeczeństwo Poznań 1956 Czerwiec 1956 PRL miasto historia Polski

Uwaga na nielegalne gry na automatach. Grozi za to grzywna nawet do 4,8 mln zł

Udział w nielegalnie urządzanych grach hazardowych na automatach to przestępstwo skarbowe. Grozi za to grzywna w wysokości nawet do 4,48 mln zł - poinformowało Ministerstwo Finansów w środowym komunikacie. Przypomina jednocześnie, że takie gry dozwolone są tylko na automatach Totalizatora Sportowego lub w kasynach z koncesją.
Zobacz więcej na temat:  hazard finanse kary finansowe Ministerstwo Finansów