Polskie Radio
Section05
język angielski

Języki obce. Uczmy się ich w każdym wieku

W Europejskim Dniu Języków w Czwórce sprawdzamy różne metody uczenia się języków obcych oraz jakie płyną z tego korzyści. - Badania pokazują, że elementy dwujęzyczności pozwalają na rozwój kreatywnych ludzi, lepiej radzących sobie z problemami - przekonuje dr Grzegorz Śpiewak, wykładowca nowojorskiej uczelni New School.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka edukacja języki obce NAUKA szkoła język angielski język chiński Justyna Majchrzak Weronika Puszkar

Języki obce: najważniejsze żeby się dogadać

W ostatnich latach nastawienie Polaków do nauki języków obcych zmieniło się. Języki obce już nas nie przerażają, coraz chętniej się ich uczymy. Mówili o tym w Polskim Radiu 24 dr Anna Popławska z Katedry Filologii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dr Iwona Szwed z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, germanistka Anna Rzemińska z Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie oraz podróżnik Janusz Witek.
Zobacz więcej na temat:  języki obce język angielski podróże

Matura z języków obcych. Jak radzą sobie z nimi uczniowie?

Maturzyści skończyli pisać egzamin z języka angielskiego. Na poziomie podstawowym podeszło do niego ponad 257 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym przez licealistów. Jak polscy uczniowie radzą sobie ze znajomością języków obcych? W Polskim Radiu 24 mówił o tym dr Radosław Kucharczyk, glottodydaktyk z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 egzaminy maturalne matura język angielski