Polskie Radio
Section05
kolędy

TYLKO U NAS Miklaszewska o kolędzie "Uciekali": pokazuje kondycję ludzkiego życia

O duchowości w sztuce i kulturze popularnej, niszy, w jaką spychany jest nurt chrześcijański oraz znaczeniu pierwszej napisanej po II wojnie polskiej kolędy "Uciekali" mówili w Polskim Radiu 24: Maryna Miklaszewska - współautorka utworu oraz Piotr Baron, jazzman i Piotr Bernatowicz, krytyk sztuki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA kolędy musical Maryna Miklaszewska MUZYKA Boże Narodzenie Boże Narodzenie 2019

Marcin Wyrostek życzy wszystkim "Harmonii Świąt"

– Śpiewanie kolęd to dla mnie najfajniejsze wspomnienie z dzieciństwa i najważniejszy aspekt świąt Bożego Narodzenia. Pamiętam, jak mój tato brał akordeon, ciocie i wujkowie śpiewały, a my jako dzieciaki także nie krępowaliśmy tego robić – wspomina gość Marka Niedźwieckiego, akordeonista Marcin Wyrostek, który właśnie wydał swój świąteczny album "Harmonia Świąt".
Zobacz więcej na temat:  Trójka muzyka hp Marek Niedźwiecki Marcin Wyrostek Boże Narodzenie 2019 kolędy

K. Martusewicz: czułem się jak zwariowany reporter, który jeździł z walizką

- Dzieci zdecydowanie przygniotły mnie swoim talentem - mówi w "Muzycznej Jedynce" Karim Martusewicz, który wspólnie z młodymi artystami nagrał bardzo wyjątkową płytę. "Kolory świąt" to album z polskimi kolędami w wersjach dwujęzycznych. Jak wyglądała jego realizacja? 
Zobacz więcej na temat:  płyta dzieci kolędy Boże Narodzenie Boże Narodzenie 2019 Boże Narodzenie 2019 w Polskim Radiu muzyka hp Ula Kaczyńska Muzyczna Jedynka

Kolędy i zespół "Mazowsze" w Politechnice Warszawskiej

Świąteczne pieśni nie tylko z Polski, ale również Wietnamu, Indii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, a także Ameryki Południowej. 8 grudnia odbędzie się w Warszawie Międzynarodowy Koncert Kolęd z udziałem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". Wydarzenie będzie elementem dwudniowego International Festival of Warsaw Winter Edition 2019.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kolędy Boże Narodzenie Warszawa zespół Mazowsze Maja Kluczyńska

Kolęda "zbyt religijna". Szkoła zakazała uczennicy wykonać utwór

13-letnia uczennica jednej ze społecznych szkół w Kalifornii chciała zagrać na keyboardzie kolędę "Joy to the World" ("Raduj się, świecie"). W odpowiedzi usłyszała, że pieśń jest "zbyt religijna". W zamian zaproponowano jej utwór "Jingle Bells". Placówka zmieniła zdanie, dopiero gdy nastolatka zagroziła pozwem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA kolędy święta Boże Narodzenie religia chrześcijaństwo