Polskie Radio
Section05
magazyn

Sposób rozliczeń za gaz w czasie ograniczeń w poborze. Resort klimatu przygotowuje rozporządzenie

Ministerstwo klimatu opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie rozliczeń za uruchomione zapasy obowiązkowe gazu oraz w sprawie sposobu bilansowania systemu gazowego i rozliczeń za niezbilansowanie w czasie uruchomienia tych zapasów oraz w okresie ograniczenia poboru gazu. Zgodnie z prawem, każdy importer gazu musi utrzymywać określony poziom zapasów obowiązkowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gaz ziemny magazyn zapasy ministerstwo klimatu

Od małej zbiórki garażowej do akcji na światową skalę

Miała to być tylko zbiórka garażowa, a rozrosła się do wielkopowierzchniowego magazynu. W Zamojskich Zakładach Zbożowych codziennie rozładowywane są TIR-y z pomocą humanitarną z całej Europy dla Ukrainy. W ich rozładowywaniu pomaga mnóstwo ludzi, w tym Ukrainki. – To była spontaniczna decyzja i jedyna słuszna – powiedział Piotr Błażewicz, koordynator magazynu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo pomoc Ukraina wojna na Ukrainie Trójka Ukraina Zamość magazyn lubelskie wolontariat Agnieszka Piela Piotr Firan

ANALIZA Paliwa w Polsce jednymi z najtańszych w Europie. Działa tarcza antyinflacyjna

Podwyżki cen paliw i gazu ziemnego dotykają wszystkich Europejczyków. Jednak w Polsce podjęto zdecydowane działania w celu ich minimalizacji. Nowelizacja Prawa energetycznego, rządowa tarcza antyinflacyjna, dodatek osłonowy - dzięki tym narzędziom wzrosty na miesięcznych rachunkach gospodarstw domowych są zdecydowanie niższe od kilkusetprocentowych poziomów notowanych na giełdach i płaconych na stacjach benzynowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA biznes gaz ziemny PGNiG magazyn infografika