Polskie Radio
Section05
Panama

Kosztowne ograniczenia żeglugowe. Setki tysięcy dolarów za ominięcie kolejki do Kanału Panamskiego

Ponad 700 tys. dolarów płacą statki na aukcjach, organizowanych przez administrację Kanału Panamskiego, aby nie czekać w długiej kolejce na tranzyt i uniknąć opóźnień w dostarczeniu towaru. Służby zarządzające Kanałem Panamskim wprowadziły ograniczenia żeglugowe w związku z długotrwałą suszą, na skutek której poziom wody w Kanale jest wyjątkowo niski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT transport statki Panama susza infrastruktura

Uroczystość Chrystusa Króla. Dziś przekazanie symboli Światowych Dni Młodzieży w Watykanie

Dziś rano w bazylice watykańskiej nastąpi uroczyste przekazanie symboli Światowych Dni Młodzieży delegacji z Lizbony, gdzie w 2022 roku zorganizowane zostanie następne międzynarodowe spotkanie chrześcijan. Ceremonia odbędzie się na zakończenie mszy w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Watykan Europa Kościół Kościół katolicki aktualności katolickie katolicyzm religia papież Franciszek Światowe Dni Młodzieży Lizbona Panama

Prymas: owoce ŚDM wypisane na twarzach, w modlitwach młodych

- Młodzi ludzie wrócą do Polski umocnieni doświadczeniem wiary, przemienieni łaską spotkania z drugim człowiekiem, a także z Chrystusem. Owoce Światowych Dni Młodzieży będą wypisane na twarzach i w modlitwach młodych – powiedział prymas Polski abp Wojciech Polak. Podkreślił, że "papież, nie mówił pnad głowami młodych, zadawał pytania, prowokował ich do głośnych odpowiedzi". 
Zobacz więcej na temat:  papież Światowe Dni Młodzieży Panama prymas Polski Kościół ŚWIAT aktualności katolickie