Polskie Radio
Section05
Piotr Głowacki

Zaszczepiony górami i wspinaczką: nowy projekt jurajski Piotr Głowackiego

Bywa, że w trakcie pracy nad filmem, w aktorach rodzą się nowe pasje, które przenoszą się później na ich życie prywatne. Tak właśnie zdarzyło się w przypadku Piotra Głowackiego: w czasie, gdy przygotowywał się do kręconego przede wszystkim w wysokich górach filmu "Broad Peak", zachwycił się wspinaczką. Stała się ona jego nową pasją, a teraz przygotowuje w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej związany z nią nowy projekt.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM góry wspinaczka hobby Ryszard Jaźwiński aktor Trójka

Sylwester Jakimow: "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach"

Gościem audycji "Trójkowo, filmowo" był Sylwester Jakimow, reżyser filmu "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Obraz zagościł właśnie na ekranach polskich kin. – Stworzyliśmy ten film po to, żeby ktoś po wyjściu z kina stwierdził, że dobrze się bawił, i żeby nie miał poczucia straconego czasu, żeby się zrelaksował, a nawet wzruszył. To gatunek komedii, który nas rozśmiesza, ale i rozczula – powiedział filmowiec w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.
Zobacz więcej na temat:  Trójka film polski kino premiera Ryszard Jaźwiński komedia maciej zakościelny muzyka filmowa KULTURA

Wzruszające wspomnienia córki "Teddy'ego" Pietrzykowskiego

Żołnierz Wojska Polskiego, jeden z pierwszych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Tadeusz "Teddy" Pietrzykowski na kartach historii zapisał się nie tylko jako bohater, który uniknął zagłady, ale także jako wybitny pięściarz. - Był człowiekiem wielkiej odwagi, a to była wspaniała postawa w tamtych momentach - mówiła w radiowej Jedynce Eleonora Szafran, córka legendarnego pięściarza, autorka książki "Mistrz. Tadeusz "Teddy" Pietrzykowski". 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raducha kino literatura historia Polski

Agencja Muzyczna Polskiego Radia wydawcą ścieżki dźwiękowej do filmu "Mistrz"

Dziś – w tym samym dniu, co premiera filmu "Mistrz" w reżyserii Macieja Barczewskiego – do serwisów streamingowych trafiła ścieżka dźwiękowa do tego obrazu, którą skomponował Bartosz Chajdecki. Film "Mistrz" przedstawia historię legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy’ego" Pietrzykowskiego. W roli głównej występuje Piotr Głowacki.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Tadeusz Pietrzykowski

"Boks uratował mu życie". Historia Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego

- To, co było w Auschwitz najgorsze, to być tylko numerem. Tadeusz Pietrzykowski zaryzykował, ale walka mu się opłaciła. Stał się rozpoznawalny i z więźnia o numerze 77 stał się bokserem. To już nie był anonimowy więzień, tylko bokser, "Teddy" - mówiła w Dwójce Renata Koszyk, kuratorka wystawy "Sport i sportowcy w KL Auschwitz".
Zobacz więcej na temat:  kino Dwójka boks Beata Kwiatkowska Auschwitz Sporty walki film polski

Petycja "Nie traćmy czasu". Piotr Głowacki: szukamy rozwiązań globalnych

- Od października trwa dyskusja Światowej Organizacji Handlu na temat uwolnienia szczepionek. Musimy umówić się z właścicielami firm farmaceutycznych, by oddali czasowo i odpłatnie swoje prawa oraz know how. Wtedy moglibyśmy sami produkować szczepionkę dla całego świata. Bo dopóki wszyscy nie będą zaszczepieni, nikt nie będzie bezpieczny - mówił w Dwójce Piotr Głowacki - aktor i jeden z sygnatariuszy petycji "Nie traćmy czasu".
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 szczepienia Dwójka Paweł Siwek

Film "Mistrz". Piotr Głowacki: sport zawieszał prawa obozu

- W obozach powstał przemysł sportowy. W dzień wolny od pracy były organizowane gry, które miały przynosić rozrywkę esesmanom, ale też przez samych więźniów były traktowane jako chwila normalności, w której nagle zaczynały działać prawa sportu i mógł stanąć naprzeciwko siebie Polak-więzień i esesman - opowiadał odtwórca głównej roli w filmie o legendarnym pięściarzu Tadeuszu Pietrzykowskim.
Zobacz więcej na temat:  kino Beata Kwiatkowska boks FILM