Polskie Radio
Section05

polityka

Premier: chcemy, żeby program "Emerytura plus" był gwarantowany ustawowo

- Państwo musi dbać o godność swoich obywateli - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że chce, aby świadczenie "Emerytura plus" było gwarantowane ustawowo i było dostępne dla emerytów w kolejnych latach. - Przeznaczając taką samą kwotę każdemu w ramach tego programu, pokazujemy elementarną sprawiedliwość - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość pit

A. Andruszkiewicz: PO likwidowała lokalne połączenia

- Przez 8 lat rządów PO likwidowała połączenia komunikacyjne i stawiała wyłącznie na rozwój największych miast, a całkowicie pomijała prowincje - powiedział Adam Andruszkiewicz. Gośćmi Debaty Jedynki byli również: Dominik Tarczyński (PiS), Grzegorz Długi (Kukiz'15, Koalicja Polska), Piotr Kusznieruk (SLD).
Zobacz więcej na temat:  debata w jedynce Michał Rachoń PiS Kukiz'15 SLD Adam Andruszkiewicz Dominik Tarczyński Grzegorz Długi wybory w Polsce

Komentarz Dnia: poseł Misiło, blogerka Jachira, reparacje wojenne

O Piotrze Misiło z Koalicji Obywatelskiej, który kandyduje w wyborach parlamentarnych, mimo niedawnego sprofanowania symbolu Polski Walczącej oraz o blogerce Klaudii Jachirze, która mówiła m.in. że "Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców" i także kandyduje do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej, jak również o reparacjach wojennych dla Polski od Niemiec rozmawiali Tomasz Truskawa ("Stowarzyszenie Wolnego Słowa") i Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Sakiewicz Wybory parlamentarne 2019 Nasz komentarz

Łukasz Piebiak podał się do dymisji. "W poczuciu odpowiedzialności"

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak zapewnił, że będzie z determinacją bronić swojego dobrego imienia, na które pracował całe życie. - Wnoszę do sądu pozew przeciwko redakcji Onet, która rozpowszechnia pomówienia na mój temat oparte na relacjach niewiarygodnej osoby - oświadczył. Złożył dymisję, której przyjęcie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości sądownictwo sąd Zbigniew Ziobro onet

Dariusz Standerski (Wiosna): "Wprost” wypuścił fake newsa

– Umowy koalicyjnej, do której rzekomo dotarli dziennikarze tygodnika "Wprost", nie może być, bo nie została ona ani spisana, ani podpisana – powiedział Dariusz Standerski z Wiosny. – Po 13 października nadal będę członkiem dotychczasowej partii, tak jak wiele moich koleżanek i kolegów, którzy dostaną się do Sejmu – dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Lewica Razem partia Wiosna partia Razem wybory w Polsce wybory parlamentarne Wybory parlamentarne 2019