Polskie Radio
Section05
ubezpieczenie turystyczne

Zagraniczne podróże motywują nas do ubezpieczania się

Połowa Polaków wybiera się w tym roku na wakacje nad morze. Podczas dłuższego pobytu cenią dobrą pogodę i komfort wypoczynku. Jedna trzecia z nas planuje natomiast wyjazd w góry – krótszy, ale nastawiony na korzystanie z atrakcji. Tylko 42 proc. Polaków ma zamiar kupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Do zapewnienia sobie ochrony mobilizuje nas dłuższy czas wyjazdu oraz zagraniczne kierunki podróży.
Zobacz więcej na temat:  wakacje 2017 ubezpieczenie turystyczne

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny dba o bezpieczeństwo podróżujących

Co piąte biuro podróży nie wypełnia obowiązków związanych ze składaniem co miesiąc deklaracji do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Przed sezonem Fundusz i Ministerstwo Sportu i Turystyki zapowiadają kontrole i kary dla niewywiązujących się z obowiązków. O szczegółach mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Majewski z TFG.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 biura podróży wakacje podróże ubezpieczenie turystyczne ubezpieczenia

Przed wyruszeniem na narty pamiętaj o ubezpieczeniu

Ruszył sezon narciarski. Z najnowszego badania „Zwyczaje Polaków związane ze sportami zimowymi” przeprowadzonego na zlecenie Towarzystwa Ubezpieczeń Europa wynika, że 95 proc. osób uprawiających sporty zimowe wyjeżdża przynajmniej raz w roku lub częściej, aby szaleć na stoku. Amatorzy białego szaleństwa preferują polskie trasy. Ale nie brakuje też miłośników wyjazdów zimowych do innych krajów. Niestety okazuje się, że nie zawsze pamiętamy, by przy tej okazji się ubezpieczyć.
Zobacz więcej na temat:  ubezpieczenie turystyczne ubezpieczenia ubezpieczenie narty Elżbieta Szczerbak