X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
ubezpieczenie turystyczne

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny dba o bezpieczeństwo podróżujących

Co piąte biuro podróży nie wypełnia obowiązków związanych ze składaniem co miesiąc deklaracji do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Przed sezonem Fundusz i Ministerstwo Sportu i Turystyki zapowiadają kontrole i kary dla niewywiązujących się z obowiązków. O szczegółach mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Majewski z TFG.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 biura podróży wakacje podróże ubezpieczenie turystyczne ubezpieczenia

Przed wyruszeniem na narty pamiętaj o ubezpieczeniu

Ruszył sezon narciarski. Z najnowszego badania „Zwyczaje Polaków związane ze sportami zimowymi” przeprowadzonego na zlecenie Towarzystwa Ubezpieczeń Europa wynika, że 95 proc. osób uprawiających sporty zimowe wyjeżdża przynajmniej raz w roku lub częściej, aby szaleć na stoku. Amatorzy białego szaleństwa preferują polskie trasy. Ale nie brakuje też miłośników wyjazdów zimowych do innych krajów. Niestety okazuje się, że nie zawsze pamiętamy, by przy tej okazji się ubezpieczyć.
Zobacz więcej na temat:  ubezpieczenie turystyczne ubezpieczenia ubezpieczenie narty Elżbieta Szczerbak

Konsument ubezpieczeń staje się coraz bardziej wymagający

W II kwartale wartość składek z ubezpieczeń majątkowych (bez komunikacyjnych) wyniosła 6,9 mld zł i była o 3 proc. wyższa niż rok temu. Największy udział mają ubezpieczenia od ognia i innych żywiołów, ale stopniowo się to zmniejsza. Klienci szukają coraz to nowych produktów – chcą ubezpieczyć swoje drony, jachty czy kolektory słoneczne.
Zobacz więcej na temat:  ubezpieczenia ubezpieczenie ubezpieczenie na życie ubezpieczenie turystyczne ubezpieczenie zdrowotne