Polskie Radio
Section05
Andrzej Duda w USA

Leszek Miller: z USA trzeba mieć jak najlepsze stosunki

- Nie znam polskiego polityka, który będąc w Białym Domu, coś na tym stracił. Może nic nie zyskać, tak jak było, zdaje się, wczoraj w przypadku prezydenta Andrzeja Dudy, ale na pewno nie straci - mówił w Polskim Radiu 24 Leszek Miller, były premier, europoseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 lewica Donald Trump NATO USA Andrzej Duda Niemcy polityka Andrzej Duda w USA Spotkanie Andrzej Duda - Donald Trump

Donald Trump: prawdopodobnie przeniesiemy część wojsk z Niemiec do Polski

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że część spośród 9 tysięcy amerykańskich żołnierzy, którzy mają zostać wycofani z Niemiec, prawdopodobnie zostanie przeniesiona do Polski. – Sojusz Polski i USA bazuje na wspólnych wartościach – mówił też prezydent USA po rozmowach z prezydentem Polski Andrzejem Dudą w Waszyngtonie.
Zobacz więcej na temat:  relacje polsko-amerykańskie Stany Zjednoczone Donald Trump Andrzej Duda Andrzej Duda w USA USA

Były ambasador USA w Polsce: mam nadzieję, że wizyta prezydenta Andrzeja Dudy będzie owocna

Amerykański polityk i dyplomata, były ambasador USA w Polsce Daniel Fried wyraził nadzieję, że wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu będzie owocna. Zadeklarowal się jako zwolennik zwiększenia liczby żołnierzy amerykańskich w Polsce i poparł inicjatywę Trójmorza.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Andrzej Duda Andrzej Duda w USA USA Stany Zjednoczone Spotkanie Andrzej Duda - Donald Trump

Donald Trump stoi, Andrzej Duda siedzi. Odwrotna sytuacja wywołała kiedyś lawinę komentarzy

Przyjęcie wspólnej deklaracji zwieńczyło środowe spotkanie prezydentów Polski i USA w Waszyngtonie. Kancelaria prezydenta RP opublikowała zdjęcie, na którym Andrzej Duda składa podpis w momencie, kiedy Donald Trump stoi nieopodal. Niespełna dwa lata temu wiele komentarzy wywołała fotografia opublikowana przez amerykańskiego prezydenta, na której Andrzej Duda stoi obok siedzącego przywódcy USA.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Andrzej Duda Donald Trump Andrzej Duda w USA Spotkanie Andrzej Duda - Donald Trump

"Współpraca między naszymi państwami jest oparta na bezpieczeństwie". Premier po spotkaniu Duda-Trump

- Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych i spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem pokazują, że przyjaźń między naszymi państwami i narodami jest oparta na wzajemnym szacunku i współpracy w obszarach bezpieczeństwa, innowacji i technologii - ocenił premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Mateusz Morawiecki Spotkanie Andrzej Duda - Donald Trump Andrzej Duda w USA

"Dotyczą fundamentalnych interesów państwa". Prof. Górski o ustaleniach prezydentów Polski i USA

- Zaskakuje aż tak duża liczba skonkretyzowanych tematów - powiedział o spotkaniu prezydenta Polski Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem prof. Grzegorz Górski, amerykanista z Kolegium Jagiellońskiego w Toruniu. Dodał, że w wielu wymiarach zapowiedzi są "epokowym przełomem".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Donald Trump Andrzej Duda w USA Spotkanie Andrzej Duda - Donald Trump

Prezydent Andrzej Duda w USA: reprezentuję tutaj interesy Polski, a nie paraduję w Moskwie

- Reprezentuję tutaj interesy Polski, a nie paraduję w Moskwie - w ten sposób prezydent Andrzej Duda odpowiedział na pytanie o relacje polsko-amerykańskie w kontekście środowej defilady wojskowej w Moskwie. Prezydent Duda spotkał się w środę w Waszyngtonie z prezydentem USA Donaldem Trumpem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Andrzej Duda Andrzej Duda w USA Spotkanie Andrzej Duda - Donald Trump

Ustalenia dot. współpracy obronnej. Andrzej Duda: Polska gotowa na przyjęcie amerykańskich żołnierzy

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że część amerykańskich żołnierzy, która prawdopodobnie zostanie wycofana z Niemiec, powróci do kraju, a część zostanie przeniesiona do innych części Europy, w tym do Polski. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że Polska jest gotowa przyjąć więcej żołnierzy USA, zaapelował też, by prezydent USA nie wycofywał oddziałów z Europy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT relacje polsko-amerykańskie Stany Zjednoczone Donald Trump Andrzej Duda Andrzej Duda w USA

Pogłębianie współpracy obronnej i energetycznej, prace nad szczepionką. Znamy treść deklaracji prezydentów Polski i USA

- Pogłębianie współpracy obronnej przez rozwój planów wzmocnienia więzi wojskowych oraz rozpoczęcie nowego rozdziału we współpracy energetycznej przez partnerstwo na rzecz rozwoju polskiego sektora energetyki jądrowej - przewiduje wspólna deklaracja prezydentów: Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy, podpisana w środę w Waszyngtonie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Andrzej Duda Andrzej Duda w USA Donald Trump stosunki polsko-amerykańskie Spotkanie Andrzej Duda - Donald Trump Ameryka prezydent polityka

Donald Trump: prawdopodobnie przeniesiemy część wojsk z Niemiec do Polski

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że część spośród 9 tysięcy amerykańskich żołnierzy, którzy mają zostać wycofani z Niemiec, prawdopodobnie zostanie przeniesiona do Polski.- Sojusz Polski i USA bazuje na wspólnych wartościach – mówił też prezydent USA po rozmowach z prezydentem Polski Andrzejem Dudą w Waszyngtonie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT relacje polsko-amerykańskie Stany Zjednoczone Donald Trump Andrzej Duda Andrzej Duda w USA