X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Andrzej Duda w USA

T. Walczak: konflikt USA z Iranem byłby absolutną katastrofą

- Z przecieków medialnych słychać, że Donald Trump chce wplątać nas w konflikt z Iranem. Znając asertywność polskich władz zadeklarujemy coś, z czego nie będziemy mogli się wyplątać - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Walczak z "Super Expressu". Gościem audycji był również Piotr Grzybowski z "Tygodnika Niedziela". 
Zobacz więcej na temat:  USA Andrzej Duda płaca minimalna awaria w oczyszczalni Czajka Donald Trump Rafał Trzaskowski Prawo i Sprawiedliwość Iran polityka POLSKA Andrzej Duda w USA

A. Talaga: wojska USA przynoszą nam możliwości, których nie mamy

- Bardzo chcemy obecności amerykańskich wojsk. Z tego powodu, że przywożą możliwości wojskowe, których w ogóle nie mamy, a także obecność na potencjalnych kierunkach uderzeń rosyjskich nawet niewielu żołnierzy amerykańskich, oznacza, że ci żołnierze wejdą do walki - mówi w audycji "Więcej Świata" Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute. W Nowym Jorku Andrzej Duda i Donald Trump będą rozmawiać o kwestii bezpieczeństwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lekki Andrzej Talaga Andrzej Duda w USA Andrzej Duda Donald Trump wojsko Turcja polityka ŚWIAT

Jakub Wiech: prezydent Polski porozmawia z Trumpem o energetyce

Prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump spotkają się w poniedziałek w Nowym Jorku. Do rozmowy dojdzie przy okazji odbywającego się tam szczytu ONZ. - Prezydenci będą z całą pewnością rozmawiać o energetyce, w tym o kwestii dostaw gazu. Powinien się pojawić również temat zniesienia wiz dla Polaków - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech z portalu Defence24.
Zobacz więcej na temat:  energetyka Andrzej Duda w USA Stany Zjednoczone

Komentarz Dnia: cenzura na Facebooku, spotkanie prezydentów Polski i USA, "SokzBuraka"

Gośćmi "Komentarza Dnia" byli: Michał Wróblewski (Wirtualna Polska) i Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa). Publicyści dyskutowali m.in. o pozwie przeciwko Facebookowi, który złożył przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, a także o spotkaniu prezydentów Polski i USA oraz aferze związanej z portalem "SokzBuraka" i powiązaniach z warszawskim ratuszem i PO.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lisicki Facebook Krzysztof Czabański Donald Trump Andrzej Duda Andrzej Duda w USA Nasz komentarz SokzBuraka

New Britain: prezydent Andrzej Duda spotkał się z Polonią z USA

- Dziękuję, że tak pięknie nas reprezentujecie - mówił prezydent Andrzej Duda do Polonii w New Britain w amerykańskim stanie Connecticut. Spotkanie z tamtejszymi Polakami to pierwszy punkt programu pięciodniowej wizyty Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Przyjechało na nie kilka tysięcy osób polskiego pochodzenia.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent Donald Trump Stany Zjednoczone Polonia USA Andrzej Duda w USA

Spotkanie Duda-Trump. A. Wróblewski: jest determinacja, by rozmawiać

- Najbliższe spotkanie prezydentów Polski i USA Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa nie będzie substytutem tego, do którego nie doszło 1 września. Jest ono przy okazji szczytu ONZ i nie zastępuje spotkań wysokiego szczebla. Pokazuje jednak, że jest dobra wola i determinacja, by rozmawiać i "ciągnąć" tematy energetyczne czy wojskowe - powiedział w radiowej Jedynce Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Donald Trump Andrzej Duda Andrzej Duda w USA POLSKA

Andrzej Duda w USA. Ekspert: relacje Polska-USA bardzo dobre

- Częstotliwość spotkań polsko-amerykańskich jest bardzo duża, intensywność jeżeli chodzi o podpisywane dokumenty - też i nie są to spotkania tylko kurtuazyjne - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Piotrowski. Skomentował w ten sposób zbliżające się spotkanie Andrzej Duda-Donald Trump w Nowym Jorku, które będzie miało miejsce w związku z posiedzeniem Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Ameryka Ameryka Północna USA ONZ Rada Bezpieczeństwa ONZ Andrzej Duda Andrzej Duda w USA

Szef MON: współpraca V4 korzystna dla państw i bezpieczeństwa obywateli

Wspólne zakupy uzbrojenia, remonty czołgów i inwestycje w ramach unijnych programów - rozmowy ministrów obrony Grupy Wyszehradzkiej koncentrowały się między innymi wokół współpracy przemysłów obronnych krajów V4. Szefowie MON Polski, Czech, Słowacji i Węgier spotkali się w czeskiej Ostrawie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa grupa wyszehradzka Czechy Ministerstwo Obrony Narodowej MON Mariusz Błaszczak Andrzej Duda Donald Trump Andrzej Duda w USA