Polskie Radio
Section05
Anita Czerwińska

Apel o unieważnienie wyborów. Rzecznik PiS: PO wymyśla preteksty, by toczyć polityczną awanturę

- Oczywiście, rolą opozycji jest to, by punktować rząd, krytykować go. Tylko żeby to było konstruktywne. Platforma przede wszystkim konfliktuje społeczeństwo - mówiła w Polskim Radiu 24 Anita Czerwińska, rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Anita Czerwińska Prawo i Sprawiedliwość polityka Platforma Obywatelska demokracja wybory prezydenckie 2020

Trzaskowski odmówił debaty w Końskich. Rzecznik PiS: najlepiej czuje się wśród uzurpatorskich elit

Sztab prezydenta Andrzeja Dudy podkreśla, że organizatorem poniedziałkowej debaty wyborczej w Końskich jest Telewizja Polska, a nie sztab kandydata Zjednoczonej Prawicy. Podczas konferencji dziennikarze pytali m.in. o udział publiczności w tym wydarzeniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość PiS Anita Czerwińska Radosław Fogiel Rafał Trzaskowski debata

"Kampania hejtu inspirowana przez otoczenie Trzaskowskiego". Rzecznik PiS apeluje o powstrzymanie agresji

- Apelujemy do kandydata KO na prezydenta, Rafała Trzaskowskiego, o powstrzymanie agresji i nienawiści swoich zwolenników - podkreśliła w czwartek rzecznik PiS Anita Czerwińska. - Kampania hejtu inspirowana jest przez najbliższe otoczenie Trzaskowskiego - wtórował jej rzecznik sztabu prezydenta Adam Bielan.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Anita Czerwińska Adam Bielan PiS polityka

Bielan: z jednej strony mamy zgodną współpracę rządu i prezydenta, z drugiej koalicję chaosu

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło podczas konferencji prasowej spot. Adam Bielan, europoseł PiS, mówił po prezentacji spotu, o nowym przesłaniu prawicy. -  Praca, a nie kłótnie – ta maksyma przyświecała wspólnym rządom prezydenta i zjednoczonej prawicy, której udało się zrealizować kluczowe obietnice - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adam Bielan Anita Czerwińska PiS wybory prezydenckie 2020

Fogiel: krytyków decyzji prezydenta odsyłam do wypowiedzi sędziego Wróbla

- Prezydent Andrzej Duda, powołując Małgorzatę Manowską na stanowisko I Prezesa Sądu Najwyższego, skorzystał z przysługujących mu prerogatyw. Krytyków jego decyzji odsyłam do wypowiedzi sędziego Włodzimierza Wróbla, jednego z kandydatów na to stanowisko - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo Sąd Najwyższy prezydent Andrzej Duda Anita Czerwińska PiS sąd

"Oskarżenia o niekonstytucyjną decyzję prezydenta są kłamliwe". Rzecznik PiS o wyborze I Prezesa SN

- Autorytety prawnicze opozycji i TVN24 atakują Andrzeja Dudę za realizację prerogatywy prezydenta i wskazanie I Prezesa SN spośród 5 kandydatów. Padają kłamliwe oskarżenia o nielegalne działania prezydenta Andrzeja Dudy - napisała na Twitterze rzecznik PiS Anita Czerwińska. Podczas konferencji prasowej w Sejmie przedstawiła komentarze do konstytucji dowodzące legalności działania głowy państwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo Sąd Najwyższy prezydent Andrzej Duda Anita Czerwińska PiS sąd

KO zapowiada wnioski o wotum nieufności wobec trzech ministrów. Rzecznik PiS: to nie ma uzasadnienia

- Dla tych wniosków nie ma uzasadnienia. Czekamy na nie i będziemy się odnosić do szczegółów - tak rzecznik PiS Anita Czerwińska odniosła się do zapowiedzi złożenia przez KO wniosków o wotum nieufności wobec ministrów: zdrowia, spraw wewnętrznych i administracji oraz sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rząd RP rząd Mateusza Morawieckiego Ministerstwo Zdrowia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Ministerstwo Sprawiedliwości Borys Budka Anita Czerwińska Łukasz Szumowski Mariusz Kamiński Zbigniew Ziobro

"Wszystko jest w rękach PO". Rzecznik PiS o kalendarzu wyborczym

- Jeśli chodzi o kalendarz wyborczy, wszystko jest w rękach Platformy. Ona odpowiada za to, jak szybko ten proces będzie przebiegał. Naszym zdaniem 7 sierpnia powinno odbyć się zaprzysiężenie nowo wybranego prezydenta - powiedziała w Polskim Radiu 24 rzecznik PiS Anita Czerwińska. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Stanisław Janecki Anita Czerwińska wybory prezydenckie 2020 Platforma Obywatelska Senat

Sobolewski: informacje, że planujemy wprowadzenie stanu wyjątkowego są kompletną bzdurą

- Wszelkie informacje mówiące o tym, że mamy jakiś tajny plan wprowadzenia stanu wyjątkowego lub innego stanu nadzwyczajnego są kompletną bzdurą. Nawet nie rozważaliśmy takiego wariantu - podkreślił szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz więcej na temat:  głosowanie korespondencyjne wybory prezydenckie 2020 polityka Krzysztof Sobolewski Anita Czerwińska Prawo i Sprawiedliwość POLSKA

"Część samorządów usiłuje przerzucić odpowiedzialność na rząd". Rzecznik PiS ws. Domów Pomocy Społecznej

"W polskim modelu pomocy społecznej i wsparcia socjalnego Domy Pomocy Społecznej są prowadzone bezpośrednio przez samorządy, ale w obliczu epidemii część samorządów usiłuje przerzucić odpowiedzialność na rząd" - stwierdziła w oświadczeniu rzecznik PiS Anita Czerwińska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Anita Czerwińska koronawirus wirus Koronawirus w Polsce społeczeństwo

Propozycja Jarosława Gowina ws. wyborów. PiS za, opozycja przeciwko

Jarosław Gowin sprzeciwia się powszechnemu głosowaniu korespondencyjnemu i poprzez zmianę konstytucji chce przedłużyć trwającą kadencję prezydencką o dwa lata. - Będziemy popierać tę propozycję, oczywiście jeśli znajdzie się większość w Sejmie i Senacie dla poparcia takiego rozwiązania - mówi Anita Czerwińska, rzecznik PiS. Partie opozycyjne deklarują temu sprzeciw, a bez ich poparcia Gowin nie ma większości konstytucyjnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Jarosław Gowin polityka PiS Anita Czerwińska