Polskie Radio
Section05
Beata Michniewicz

Nowelizacja budżetu na 2023 r. i nowy program na wybory. Sobolewski o planach PiS

– Mówimy o tym, co byłoby z naszej strony propozycją adekwatną do sytuacji ekonomicznej, gospodarczej i społecznej w danym czasie - podkreślił w "Salonie politycznym Trójki" sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, zapowiadając nowy program partii na przyszłoroczne wybory. Jednocześnie zaznaczył, że dopiero "okaże się", czy program ten będzie "skromniejszy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Sobolewski Beata Michniewicz PiS polityka zjednoczona prawica wybory w Polsce inflacja budżet Trójka

"Wpis wykorzystał Kreml, jego koszty polityczne są duże". Politycy potępiają tweet Sikorskiego jako nieodpowiedzialny

- To nieodpowiedzialna, szkodliwa i niepotrzebna wypowiedź - tak zgodnie oceniali wpis Radosława Sikorskiego na temat wycieków z Nord Stream 1 i Nord Stream 2 goście "Śniadania w Trójce", politycy Błażej Poboży (wiceszef MSWiA), Marcin Kierwiński (PO), Adam Jarubas (PSL) i Jacek Siewiera (Kancelaria Prezydenta).
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz Trójka POLSKA Rosja Ukraina Radosław Sikorski

Poboży: świat nie może uznać nielegalnych aneksji i trzeba być gotowym na każdy scenariusz ze strony Rosji

Świat zachodni nie powinien uznać nielegalnych aneksji ze strony Rosji, trzeba się przygotować na potencjalne zagrożenia, a Ukraina powinna otrzymać wsparcie. Potrzebna jest solidarność międzynarodowa. Jednym głosem w tej sprawie mówili w "Śniadaniu w Trójce" politycy Błażej Poboży (wiceszef MSWiA), Marcin Kierwiński (PO), Adam Jarubas (PSL) i Jacek Siewiera (Kancelaria Prezydenta).
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz Trójka POLSKA Rosja Ukraina

Ulgi energetyczne dla placówek oświatowych "nawet bez zgody UE". Szef MEiN zdradził szczegóły projektu

W Programie 3 Polskiego Radia minister edukacji i nauki powiedział, że rząd pracuje nad ustawami ws. ulg energetycznych dla placówek oświatowych. – 30 września przedstawimy nasze propozycje UE. Jeśli Unia się nie zgodzi, to i tak podejmiemy działania chroniące uczelnie – powiedział Przemysław Czarnek na antenie radiowej Trójki. 
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki POLSKA Beata Michniewicz edukacja Trójka energia elektryczna energetyka Sejm ustawa Ministerstwo Edukacji i Nauki

Waldemar Pawlak nie chciał Baltic Pipe. Dworczyk: to zdumiewająca postawa

– Dla mnie to całkowicie zdumiewająca postawa. Myślę, że po 24 lutego, bardzo wiele osób zweryfikowało swoje patrzenie na świat. Bardzo wiele osób może stanęło w prawdzie – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef kancelaria Premiera, odnosząc się do krytyki Baltic Pipe przez byłego wicepremiera Waldemara Pawlaka. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Michał Dworczyk Beata Michniewicz polityka

Wybory we Włoszech, sukces Giorgii Meloni. Fogiel: jesteśmy dobrej myśli, jeśli chodzi o współpracę

– Jeżeli chodzi o współpracę z Giorgią Meloni, która ma największe szanse na zostanie premierem, to jesteśmy dobrej myśli. Współpracujemy od jakiegoś czasu w ramach Partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów – mówił w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel Włochy wybory we Włoszech Europa Giorgia Meloni Trójka Beata Michniewicz ŚWIAT

Mobilizacja w Rosji. Skurkiewicz: armia Putina to kolos na glinianych nogach

- Ta armia, która jeszcze kilkanaście miesięcy temu była uznawana za gigantyczną, dobrze wyposażoną, dziś jest wielkim kolosem na glinianych nogach - powiedział wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz w "Śniadaniu w Trójce". Odniósł się tym samym do mobilizacji ogłoszonej w Rosji. Gośćmi Beaty Michniewicz byli także Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta), Krzysztof Gawkowski (Nowa Lewica) i Andrzej Halicki (europoseł Platformy Obywatelskiej).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Beata Michniewicz Paweł Szrot Krzysztof Gawkowski Andrzej Halicki Wojciech Skurkiewicz Rosja wojna 2022 Ukraina wojna na Ukrainie Władimir Putin

Janusz Wojciechowski: KE nie przewiduje jakiejkolwiek blokady unijnych funduszy dla Polski

– Nie ma najmniejszego zagrożenia ani dla funduszy rolnych dla Polski, ani dla funduszy spójności – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Podkreślił, że jest także optymistą w sprawie wypłaty środków z KPO. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Janusz Wojciechowski Beata Michniewicz Trójka Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska budżet unijny

Otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Sellin: to inwestycja o znaczeniu strategicznym

- Inwestycja kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną ma m.in. załatwić problem "podległości" wobec Rosji, związanej z tym, że to od łaski i niełaski Rosji zależało, czy region Zalewu Wiślanego, Ellbląg - jako duże miasto [...] mogą się rozwijać czy nie - powiedział w "Śniadaniu w Trójce" Jarosław Sellin (PiS). Gośćmi audycji byli również Marcin Kierwiński (PO), Andrzej Siewiera (Kancelaria Prezydenta) i Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Jarosław Sellin Mierzeja Wiślana Elbląg Władysław Teofil Bartoszewski Rosja Elbląg Trójka

Zobacz wideo Postawa Europy wobec walczącej Ukrainy. Sellin: tylko niektóre państwa wykazują determinację w udzielaniu wsparcia

- Choć sankcje nałożone na Rosję są jednomyślnie podejmowane w krajach UE [...], to jednak widać wyraźną różnicę w skali zaangażowania na rzecz Ukrainy i determinacji do walki z Rosją w Europie - mówił  w "Śniadaniu w Trójce" Jarosław Sellin (PiS). Gośćmi audycji byli również Andrzej Halicki (PO), Maciej Gdula (Lewica) i Jacek Siewiera (Kancelaria Prezydenta).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina wojna 2022 Unia Europejska Mateusz Morawiecki Rosja Maciej Gdula Beata Michniewicz Jarosław Sellin Andrzej Halicki Trójka wojna na Ukrainie

Dopłaty do źródeł ciepła. Schreiber o poprawkach Senatu: opozycja proponuje wszystko wszystkim

– Nie odrzucamy a priori żadnej z senackich poprawek, natomiast zazwyczaj propozycje Senatu są mało rozsądne – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów. W ten sposób odniósł się do postulowanych przez izbę wyższą zmian w ustawie o dodatkach do ogrzewania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Schreiber Beata Michniewicz Trójka polityka energetyka energia Senat ETS