X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Błażej Prośniewski

Rzecznik Praw Podatnika - lekiem na podatkowe bolączki?

Po powołaniu Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw Ministerstwo Finansów planuje stworzenie kolejnego urzędu - Rzecznika Praw Podatnika. Ma on pomagać obywatelowi w sprawach podatkowych i wspierać go w kontaktach z administracją skarbową, także poprzez mediacje. Jak zwykle jednak diabeł tkwi w szczegółach, dlatego sprawdziliśmy dokładne założenia projektu i zapytaliśmy ekspertów, co sądzą o konkretnych rozwiązaniach.
Zobacz więcej na temat:  podatki Ministerstwo Finansów Błażej Prośniewski Justyna Golonko Karolina Mózgowiec

Eksperci pozytywnie o projekcie budżetu

Wzrost PKB na poziomie 3,8 procent, średnioroczna inflacja wynosząca 2,3 procent, wyższe o 5,6 procent dochody podatkowe i rekordowo niski deficyt budżetowy o wysokości 28,5 miliarda złotych - to niektóre z głównych założeń projektu budżetu na przyszły rok, który przyjął rząd w tym tygodniu. Rozmawiali o nim eksperci, goście gospodarczego podsumowania tygodnia w Polskim Radiu 24 - audycji "Gospodarka 24".
Zobacz więcej na temat:  budżet Polski Błażej Prośniewski