X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Błażej Prośniewski

Kolejna (r)ewolucja. Czym jest przemysł 4.0?

Przemysł 4.0 to termin, który robity zawrotną karierę - pojawia się na spotkaniach branżowych, ale także w mediach. Najczęściej używa się go jako synonimu nowych technologii, które mają zapoczątkować kolejną wielką zmianę w gospodarce. Przemysł 4.0 to też jeden z filarów Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Ale o to, czym tak naprawdę jest ten przemysł 4.0, Błażej Prośniewski rozmawiał z Andrzejem Niziołkiem z Veeam Software.
Zobacz więcej na temat:  przemysł nowe technologie Błażej Prośniewski

Resort finansów chce walczyć z optymalizacją podatkową

Interpretacje, które pozwalały zaoszczędzić na podatku, stracą ważność. Ministerstwo Finansów chce bowiem znaczącego ograniczenia ich liczby. Ma być to jeden z elementów walki z optymalizacją podatkową. Takie rozwiązania zawarte zostały projekcie nowelizacji ordynacji podatkowej. I choć kierunek jest słuszny, to szczegóły budzą wątpliwości ekspertów  - mówi doradca podatkowy Adrian Stępień, menedżer w Crido.
Zobacz więcej na temat:  podatki Ministerstwo Finansów Błażej Prośniewski

Piątka z plusem dla polskiej gospodarki

Piątka z plusem - taką ocenę, sama sobie, wystawiała polska gospodarka. Główny Urząd Statystyczny podał dziś wstępny szacunek dynamiki Produktu Krajowego Brutto w II kwartale. Wynika z niego, że w tym czasie polska gospodarka rozwijała się w tempie 5,1 proc. I o tym w radiowej Jedynce z Moniką Kurtek, główną ekonomistką Banku Pocztowego rozmawiał Błażej Prośniewski. 
Zobacz więcej na temat:  pkb Błażej Prośniewski wzrost gospodarczy