Polskie Radio
Section05
Borys Budka

PO zapowiada koalicję z PSL i Polską 2050. Politolog: cała sprawa wygląda trochę dziwnie

Szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka zapowiedział, że będzie budował koalicję z Polską 2050 Szymona Hołowni i Polskim Stronnictwem Ludowym. - Mam skojarzenia z gromkim ogłoszeniem Koalicji 276 - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PO PSL Szymon Hołownia Jerzy Jachowicz Borys Budka polityka opozycja

NASZ WYWIAD KO i Lewica skonfliktowane. Dr Biskup: antyrządowa jedność opozycji była kreowana trochę na siłę

Głosowanie nad ustawą o zasobach własnych Unii Europejskiej podzieliło i skonfliktowało opozycję. Czy to koniec romansu Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, który miał w przyszłości przerodzić się w trwały związek? - Na razie trwa wojna nerwów. Następne tygodnie pokażą, co z niej wyniknie - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Bartłomiej Biskup politolog Uniwersytetu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Sejm Borys Budka koalicja obywatelska lewica PiS POLSKA polityka

Prof. Paruch: w PO nie widać lidera, który byłby w stanie inaczej poprowadzić partię

- Takim liderem nie jest ani Borys Budka, ani Rafał Trzaskowski, ani Radosław Sikorski. Trudno tam znaleźć człowieka, który byłby zdolny do standardowej, tradycyjnej, normalnej opozycyjności, właściwej dla państwa demokratycznego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog z UMCS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Platforma Obywatelska Borys Budka opozycja lewica

Media: 8 tysięcy zł miesięcznie od PO dla twórcy portalu SokzBuraka. Poseł Platformy nic nie wie

Media ujawniły, że twórca SokuzBuraka dostaje regularne przelewy z Platformy Obywatelskiej. - On dostaje pieniądze i od was i od Trzaskowskiego z miejskiej kasy - zauważył dziennikarz RMF FM. - Nie wiem nic na ten temat - odpowiedział Tomasz Siemoniak, wiceszef PO. Polityk odniósł się również do sprawy zbierania podpisów za likwidacją TVP Info. Przyznał, że osobiście pod tym projektem nie udało mu się jeszcze zebrać ani jednego podpisu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Tomasz Siemoniak Rafał Trzaskowski Borys Budka

"To może doprowadzić do podziału w Platformie". Dr Kawęcki o działaniach PO ws. Funduszu Odbudowy

- Elektorat Platformy Obywatelskiej oczekuje głosowania za ratyfikacją Funduszu Odbudowy. Poza tym ta sytuacja może doprowadzić do podziałów w partii, bo samorządowcy, głównie prezydenci miast, też oczekują ratyfikacji - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Krzysztof Kawęcki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA fundusze unijne fundusze europejskie lewica Platforma Obywatelska Borys Budka polityka

"Wielka awantura w PO". Zatrzymana konferencja i tajne badania, które pokazują 3 proc. poparcia dla linii partii

Władze Platformy Obywatelskiej w ostatniej chwili zablokowały konferencję marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, na której marszałek oraz inni politycy mieli wzywać całą opozycję do powołania ponadpartyjnej agencji dzielącej unijne fundusze - poinformował portal wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska koalicja obywatelska opozycja Tomasz Grodzki Borys Budka Grzegorz Schetyna polityka POLSKA

Rzecznik rządu: apeluję do Budki, aby spojrzał w lustro i przekonał się, że warto zagłosować za środkami z UE

- Platforma Obywatelska, Borys Budka, który jeszcze w grudniu apelował do premiera o to, aby jak najszybciej przyjąć ustawę o zasobach własnych, obiecywał tutaj - w tym budynku, piętro niżej, obiecywał, że niezwłocznie przegłosują ustawę o zasobach własnych, dzisiaj nie powtórzy sobie tych słów przed lustrem i sam siebie ponownie nie przekona - mówił w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Borys Budka Unia Europejska Piotr Müller Krajowy Plan Odbudowy Platforma Obywatelska PiS

Trzaskowski wbrew Budce negocjuje pieniądze z rządem. Buda: samorządowcy chcą środków z UE

- Samorządowcy bez względy na opcję polityczną absolutnie chcą środków z UE, dzwonią i rozmawiają na ten temat z rządem. Centrala PO zmusza ich do tego, by się ukrywali, nie mówili o tym głośno, żeby protestowali i mówili, że tych środków nie chcą - powiedział w czwartek wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Borys Budka Waldemar Buda PiS samorząd Krajowy Program Odbudowy fundusze unijne fundusze europejskie Rafał Trzaskowski

Porozumienie ws. Funduszu Odbudowy. Buda: propozycje Lewicy będą uwzględnione

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda zapewnił, że rząd uwzględni uwagi Lewicy do Krajowego Planu Odbudowy. Dziś posłowie tego środowiska spotkali się w tej sprawie z premierem, a ten wstępnie miał zgodzić się na ich postulaty - m.in. budowy mieszkań na wynajem, przeznaczenie środków na zagrożone branże gospodarki, a także powołanie komitetu monitorującego sposób wydawania środków.
Zobacz więcej na temat:  Borys Budka Platforma Obywatelska lewica polityka opozycja POLSKA Unia Europejska

Polska 2050 nie różni się od PO? "Sztuczka marketingowa, żeby dorwać się do władzy"

Od kilku tygodni w sondażach preferencji politycznych Polska 2050 Szymona Hołowni i Koalicja Obywatelska toczą zacięty bój o pozycję wicelidera za Prawem i Sprawiedliwością. Smaczku rywalizacji dodają transfery parlamentarzystów KO do Polski 2050. Czy jednak poza personaliami obie formacje czymkolwiek się od siebie różnią? 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Hołownia Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Borys Budka polityka

"Schetyna obserwuje zza węgła i szykuje bunt". Joanna Miziołek o sytuacji w PO

- Borys Budka nie sprawdził się jako lider PO. Był nadzieją na odnowienie partii. Jako młody polityk z energią miał zrobić porządki po Grzegorzu Schetynie. Okazuje się jednak, że Schetyna zza węgła wszystko obserwuje i szykuje przeciwko niemu bunt -  mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Joanna Miziołek ("Wprost"). 
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Borys Budka Grzegorz Schetyna Rafał Trzaskowski polityka POLSKA