X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Borys Budka

Borys Budka: politycy nie są od tego, by weryfikować sędziów

Projekty zmian w prawie o prokuraturze, w ustawie o Sądzie Najwyższym oraz w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa wnieśli posłowie PiS. Propozycje dotyczą m.in. procedury obsadzania stanowisk sędziowskich w SN i procedury wyboru I prezesa SN. W Polskim Radiu 24 komentarz Borysa Budki (Platforma Obywatelska)
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Borys Budka Sejm Sąd Najwyższy Krajowa Rada Sądownictwa polityka reforma sądownictwa

Borys Budka: idę pokazać solidarność z Sądem Najwyższym

W środę rano przed budynkiem SN zgromadziło się kilkaset osób. Uczestnicy trzymają flagi Polski i UE, tabliczki z napisem "Konstytucja" oraz transparenty m.in. "Łapy precz od Sądu Najwyższego". - Mam nadzieję, że dziś będzie kolejny dzień w historii niezależnego Sądu Najwyższego – mówił w "Sygnałach dnia" Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek Borys Budka Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf opozycja POLSKA

Powinniśmy walczyć z pojęciem "polskie obozy śmierci”

- O ustawie o IPN mówi się, że ma przeciwdziałać określeniom „polskie obozy śmierci”, ale takie pojęcie absolutnie w niej nie pada. Prawo musi być ścisłe i precyzyjne. Ta ustawa jest nieostra – powiedział w audycji 24 Pytania był Borys Budka z Platformy Obywatelskiej. Odniósł się także do pomnika smoleńskiego, który powstaje na pl. Piłsudskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska IPN Żydzi Izrael Borys Budka Beniamin Netanjahu Mateusz Morawiecki Holokaust

Pierwsze czytanie ustaw reformujących sądownictwo

- Nie ma w tym sposobie procedowania nic nadzwyczajnego. Dziś rozpoczyna się pierwsze czytanie, w przyszłym zapewne prace rozpocznie komisja sprawiedliwości - mówił o reformie sądownictwa na antenie radiowej Trójki Bartłomiej Wróblewski (PiS). - Nie spotkałem się w historii Polski po 1989 roku z takim trybem bez trybu - stwierdził Borys Budka (PO). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Bartłomiej Wróblewski Borys Budka reforma sądownictwa krs Sąd Najwyższy

KRS zaprasza na protest przeciwko reformie sądownictwa

KRS na swojej stronie internetowej opublikowała komunikat, w którym namawia do uczestnictwa w proteście przeciw reformie sądownictwa. "Projekty tych ustaw spotkały się z krytyką Krajowej Rady Sądownictwa, stowarzyszeń sędziowskich, ale także środowisk prawniczych, ekspertów, pracowników naukowych i wielu organizacji obywatelskich" - pisze Krajowa Rada na swojej stronie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA krs reforma sądownictwa Sebastian Kaleta Borys Budka

"Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stawić się przed komisją"

Platforma Obywatelska namawia Hannę Gronkiewicz-Waltz do stawienia się przed komisją weryfikacyjną. - Opinia publiczna domaga się wyjaśnień. Pani prezydent powinna zmierzyć się z tym ogromem nieprawdziwych informacji jakie tam padają – powiedział w audycji 24 Pytania Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Borys Budka Platforma Obywatelska Amber Gold reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz Warszawa