X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Borys Budka

"Polakom nie podoba się donoszenie na rząd do Brukseli"

Dwóch senatorów PO Andrzej Misiołek i Leszek Piechota odcięło się w poniedziałek od słów wiceszefa Platformy Borysa Budki z wywiadu dla „Die Zeit”, w którym wezwał on UE do zastosowania ultimatum wobec Polski. W ocenie senatorów, tego typu wypowiedzi są niedopuszczalne. Sprawę komentował w Polskim Radiu 24 Krzysztof Losz z „Naszego Dziennika”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Borys Budka Platforma Obywatelska Unia Europejska Komisja Europejska Grzegorz Schetyna PiS rząd Beaty Szydło

"Poziom emocji był b. duży. Opozycja próbowała prowokować"

– Suweren wybiera władzę ustawodawczą i wykonawczą. Władzę sądowniczą natomiast wybierają sędziowie. To jest patologia – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Paweł Lisiecki. Poseł Prawa i Sprawiedliwości na naszej antenie odniósł się do uchwalanych obecnie przez Sejm zmian w sądownictwie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PiS Sejm Sąd Najwyższy Jarosław Kaczyński reforma sądownictwa Borys Budka POLSKA

Borys Budka: USA kochają Polskę, ale wybiórczo

– Ameryka uwielbia Polskę, Ameryka kocha Polaków – mówił na wstępie swojego przemówienia na pl. Krasińskich w Warszawie Donald Trump. – Stany Zjednoczone kochają nasz kraj, ale wybiórczo – w ten sposób słowa prezydenta USA w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka komentował Borys Budka, poseł Platformy Obywatelskiej, były minister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Borys Budka Donald Trump Mariusz Błaszczak Donald Trump w Polsce USA POLSKA

Minister Błaszczak zostaje w rządzie. Komentarz publicystów

Sejm odrzucił wniosek Platformy Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. Za usunięciem ministra ze stanowiska głosowało 194 posłów, 236 było przeciw, a wstrzymało się 5. W Debacie Dnia komentarz Michała Wróblewskiego z Faktu i Michała Kolanki z Rzeczpospolitej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mariusz Błaszczak MSWiA Platforma Obywatelska Michał Kolanko Borys Budka Jarosław Kaczyński Grzegorz Schetyna

"Obywatele fatalnie oceniają wymiar sprawiedliwości"

- W ministerstwie sprawiedliwości jest jeden z wydziałów, który zajmuje się skargami, wnioskami obywateli. Znajduje się w obszarze mojego nadzoru. Rocznie wpływają do niego 44 tysiące skarg - mówił na antenie radiowej Trójki MIchał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. - Zmiany proponowane przez ministerstwo sprawiedliwości zmierzają do upolitycznienia sądów - stwierdził Borys Budka (PO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Borys Budka Michał Wójcik Trójka

Reforma KRS. "W Europie rozwiązania są różne"

- Istota trójpodziału władzy polega właśnie na tym, że politycy nie mają wpływu na to, kto zostaje sędzią, jak kto orzeka - mówił na antenie radiowej Trójki Borys Budka (PO). - Przypominam, że najistotniejszą władzę wykonawczą w Polsce, czyli rząd, w całości powołuje parlament, władza ustawodawcza. Nikt przy zdrowych zmysłach nie twierdzi, że to narusza trójpodział władzy - stwierdził Marcin Horała (PiS). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Marcin Pośpiech Borys Budka krs

"Wotum nieufności to możliwość sejmowej debaty"

Sejm w piątek zajmie się wnioskiem PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Kandydatem Platformy na premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna. – Nawet jeśli przegramy, to Polacy będą mieli jasny sygnał, co chcemy zrobić po PiS-ie – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Platforma Obywatelska Borys Budka sondaże sondaż Beata Szydło rząd Beaty Szydło