Polskie Radio
Section05
Dominik Zdort

Dominik Zdort: ciekawe co Tusk powie przed prokuraturą

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ma się stawić w środę w warszawskiej prokuraturze, gdzie będzie zeznawać jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Sprawę komentowali w audycji Dwaj Panowie Z Dominik Zdort i Marek Zając.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk prokuratura Służba Kontrwywiadu Wojskowego FSB Warszawa PiS Dominik Zdort

Misiewicz odchodzi z PiS. "Chciałbym przeprosić Polaków"

Bartłomiej Misiewicz złożył rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości. Decyzję uzasadnił nagonką na swoją osobę. – To, że był on działaczem partii rządzącej, nie było problemem w jego sprawie – mówił w Gorącym Temacie Dominik Zdort, red. naczelny portalu tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Misiewicz Antoni Macierewicz Jarosław Kaczyński Ministerstwo Obrony Narodowej Dominik Zdort Polska Grupa Zbrojeniowa

Pamięć zbiorowa o Smoleńsku. Jak kształtuje Polaków?

W całym kraju 10 kwietnia obchodzono 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej. – Patrząc na dzisiejsze komentarze widać, że przebija coraz mocniej ton, że służy ona tylko jednemu: podzieleniu Polaków – mówił w Polskim Radiu 24 Marek Zając.  Publicysta, wraz z Dominikiem Zdortem, w audycji „Dwaj Panowie Z” zastanawiał się, jak pamięć zbiorowa o tym wydarzeniu kształtuje Polaków.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Dominik Zdort społeczeństwo

Ile pamiętamy z nauczania Jana Pawła II?

– Rocznica śmierci Jana Pawła II została nieco zapomniana. Nie sądzę jednak, by Polacy zapomnieli o postaci Karola Wojtyły – mówił w Polskim Radiu 24 Dominik Zdort. Publicysta w audycji Dwaj Panowie „Z”, razem z Markiem Zającem, rozmawiał o tym, czy papież Polak nadal odgrywa tak samą ważną rolę w naszym społeczeństwie, jak podczas swojego pontyfikatu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dominik Zdort Unia Europejska Jan Paweł II Karol Wojtyła religia

Donald Tusk zdradził? „To lekka przesada”

Antoni Macierewicz, złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska. Szef Rady Europejskiej, jako premier, miał – według szefa resortu obrony – dopuścić się zdrady dyplomatycznej. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentowali Marek Zając i Dominik Zdort, gospodarze audycji Dwaj Panowie „Z”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa smoleńska Donald Tusk Antoni Macierewicz Dominik Zdort

Szczyt UE. "Polska nie powinna wkładać kija w szprychy"

Dominik Zdort i Marek Zając komentowali wybór Jacka Saryusza-Wolskiego na rządowego kandydata na szefa Rady Europejskiej. – Możemy dyskutować co spowoduje ruch Prawa i Sprawiedliwości – czy ból i rozgoryczenie, ponieważ Tusk przejdzie tak czy siak, czy też kraje europejskie dojdą do wniosku, że nie ma sensu zaogniać sytuacji i działać wbrew polskiemu rządowi i wybiorą innego kandydata. Jacek Saryusz-Wolski nie ma realnych szans, to typowa niska zagrywka z polskiego podwórka politycznego – komentował Marek Zając.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Jacek Saryusz-Wolski Donald Tusk Rada Europejska Dominik Zdort PiS