X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Europejski Kongres Gospodarczy

Bez start-upów nie zbudujemy cyfrowej gospodarki

XI. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach dobiegł końca. Były to trzy dni dyskusji o polskiej, europejskiej gospodarce, o wyzwaniach, które nas czekają, ale też o firmach, które mogą w przyszłości odegrać istotną rolę w stawianiu czoła tym wyzwaniom. Kongresowi towarzyszyły Europejskie Dni Start-upów. Uczestnikami byli twórcy ponad 100 polskich start-upów i liczni eksperci.
Zobacz więcej na temat:  Europejski Kongres Gospodarczy Europejski Kongres Gospodarczy 2019 startup

Minister energii: trwają przygotowania do budowy elektrowni jądrowej w Polsce

- Elektrownia jądrowa jest elektrownią droższą w budowie, szczególnie jesli chodzi o sferę bezpieczeństwa, ale jest dużo tańsza w eksploatacji. To cztery ciężarówki paliwa na rok - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Krzysztof Tchórzewski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Krzysztof Tchórzewski Europejski Kongres Gospodarczy 2019 Europejski Kongres Gospodarczy Błażej Prośniewski elektrownia atomowa

EKG w Katowicach: o przyszłości UE i automatyzacji

- Jednym z tematów wiodących będzie przyszłość Unii Europejskiej. Będą też tematy najważniejsze dla przedsiębiorców, czyli trendy związane z digitalizacją, robotyzacją i automatyzacją gospodarki, a także trendy dotyczące zrównoważonego rozwoju i zielonych technologii – powiedział w Polskim Radiu 24 organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego Wojciech Kuśpik.
Zobacz więcej na temat:  Europejski Kongres Gospodarczy

Katowice: ruszył XI Europejski Kongres Gospodarczy

Dziś w Katowicach rozpoczął się XI Europejski Kongres Gospodarczy - jedna z najważniejszych tego typu imprez w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak co roku gromadzi ona najważniejszych polityków z resortów gospodarczych, ekspertów, naukowców, działaczy gospodarczych i samorządowych, przedsiębiorców i inwestorów, a także menedżerów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katowice Europejski Kongres Gospodarczy Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Afryka czeka na polskie inwestycje

Afryka Subsaharyjska do roku 2050 - według Banku Światowego - ma wypracować PKB o wartości 29 bln USD. Szybki rozwój sprawia, że kontynent potrzebuje inwestycji, towarów i usług niemal we wszystkich sektorach gospodarki: przetwórstwa rolno-spożywczego i maszyn dla rolnictwa, energetyki czy budownictwa. Ten ogromny potencjał powinny wykorzystywać polskie firmy. Już już to robią, ale nadal jest wiele niewykorzystanych możliwości.  
Zobacz więcej na temat:  Afryka Europejski Kongres Gospodarczy biznes Sylwia Zadrożna

Zakończył się X Europejski Kongres Gospodarczy

Europejski Kongres Gospodarczy to trzy dni debat dyskusji, prezentacji raportów i spotkań przedsiębiorców, polityków i ekspertów. Wojciech Kuśpik, inicjator katowickiego kongresu, prezes grupy PTWP podkreśla, że kongres to miejsce spotkań przedsiębiorców. – Tak długo ma to sens, jeśli będzie realne zainteresowanie ze strony biznesu – powiedział podsumowując zakończony dziś w Katowicach X Europejski Kongres Gospodarczy. 
Zobacz więcej na temat:  Europejski Kongres Gospodarczy firma

Jakie korzyści daje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia?

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia rozpoczęła działalność z początkiem 2018 roku. Obejmuje 41 największych miastach Śląska i Zagłębia, w których mieszka ponad 2 mln 300 tys. mieszkańców. Jej powstanie było marzeniem samorządowców. A już od ponad 10 lat trwa dyskusja, w jaki sposób usprawnić współpracę pomiędzy gminami.
Zobacz więcej na temat:  Sylwia Zadrożna Europejski Kongres Gospodarczy metropolia Katowice