X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Komentatorzy

"Opozycja uliczna jest dużo silniejsza niż parlamentarna"

- W pewnym sensie my demonizujemy te protesty uliczne, narzekamy że nie ma weekendu bez jakiejś demonstracji. Jeżeli wyjedziemy np. do Włoch, tam nie ma chwili bez manifestacji. To normalna forma wyrażania swoich poglądów - mówił na antenie radiowej Trójki Tomasz Krzyżak ("Rzeczpospolita"). - Dzisiaj w Polsce opozycja "uliczna" jest dużo silniejsza niż opozycja parlamentarna - stwierdziła Agnieszka Wiśniewska ("Krytyka Polityczna").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Pośpiech 13 grudnia Trójka manifestacje Komitet Obrony Demokracji Trybunał Konstytucyjny Komentatorzy

Kto pożegna się z teką ministra w rządzie Beaty Szydło?

- PiS musi wprowadzić pewien rodzaj narracji, że wyrzucenie ministra to nie kryzys rządowy, tylko czasami konieczność – powiedział redaktor naczelny "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz. Niezależny publicysta Wiesław Dębski stwierdził natomiast, że  "PiS zorientował się, że ponosi dość duże koszty funkcjonowania rządu w takiej postaci, w jakiej teraz jest".
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Komentatorzy Marcin Pośpiech POLSKA Rząd RP Trójka

Unia Europejska "tonie w problemach"?

- Przyjęcie rezolucji po raz kolejny wytknie Warszawie luki w przestrzeganiu zasad państwa prawa. To niedobrze, bo Polska będzie spychana na boczny tor – powiedział na antenie Trójki Roman Imielski z "Gazety Wyborczej". Piotr Gabryel z "Do Rzeczy" stwierdził natomiast, że sprawa Polski w Parlamencie Europejskim wygasa, bo Unia Europejska ma wiele innych, ważniejszych problemów.
Zobacz więcej na temat:  Komentatorzy Krystian Hanke POLSKA Trójka Unia Europejska Piotr Gabryel Roman Imielski

"Gest prezydenta świadczy o bliskich więziach z Ukrainą"

- PiS usiłuje popierać Ukrainę, przy okazji chce uzgadniać sprawy historyczne. Nie odstaje od poprzedników, jeśli chodzi o politykę wschodnią - oceniła w Trójce Eliza Olczyk. Łukasz Lipiński zauważył, że Europa ma teraz wiele swoich problemów, dlatego poza Polską inne kraje wykazują mniej zainteresowania Ukrainą.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Stępień Andrzej Duda Eliza Olczyk Komentatorzy Łukasz Lipiński Trójka

Czy Polska może obronić się przed terrorystami?

Specjalny międzyresortowy zespół przedstawi dzisiaj założenia projektu ustawy antyterrorystycznej. Według przedstawicieli MSWiA nowe przepisy mają wprowadzić lepszą koordynację działań służb na wypadek różnych zagrożeń. Ustawa ma wejść w życie jeszcze przed lipcowym szczytem NATO w Warszawie i Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.
Zobacz więcej na temat:  Komentatorzy Krystian Hanke Marcin Celiński MSWiA Piotr Gabryel policja służby specjalne terroryzm Trójka