Polskie Radio
Section05
Kongres 590

Prezes Zarządu Kongres 590: 20 podmiotów zawarło porozumienia dot. technologii kosmicznej

- Jeszcze kilka lat temu polscy producenci dostarczali pojedyncze komponenty, ale z każdym rokiem wspinali się coraz wyżej, ostatecznie wprowadzając gotowy produkt na rynek technologii kosmicznej - mówił w Polskim Radiu 24 Remigiusz Kopoczek, prezes spółki Kongres 590.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Kongres 590 przedsiębiorca biznes pandemia nowe technologie kosmos GOSPODARKA

Drugi dzień kongresu 590. Suski: możemy być dumni z dokonań naszych przedsiębiorców i naukowców

- To miejsce, w którym możemy poczuć się naprawdę dumni z polskiej gospodarki oraz rozwoju - powiedział o Kongresie 590 wiceszef klubu PiS Marek Suski, który w tym roku otrzymał tytuł Ambasadora Kongresu. Marek Suski dodał, że obecni w Jasionce przedsiębiorcy to "najlepsi z najlepszych" w skali całego świata.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Kongres 590 Marek Suski Andrzej Duda prezydent debata

Kongres 590 tym razem na Podkarpaciu. Prezydent RP tradycyjnie wręczy nagrody gospodarcze

Już 4 listopada rozpoczyna się kolejna odsłona 6. edycji Kongresu 590. Tym razem wydarzenie odbędzie się w Podkarpackiem. Głównym punktem pierwszego dnia imprezy będzie wręczenie Narody Gospodarczej Prezydenta RP, natomiast drugiego dnia odbędą się debaty eksperckie na kluczowe dla polskiej gospodarki tematy. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Kongres 590 Andrzej Duda

Prezes PGE: naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski

Mamy nadzieję, że już po niedzielnych wyborach w Czechach strona czeska przystąpi do dalszych negocjacji w sprawie kopalni Turów - powiedział Wojciech Dąbrowski prezes Polskiej Grupy Energetycznej w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. Rozmowa, którą prowadził Błażej Prośniewski odbyła się w środę podczas warszawskiego Kongresu 590.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka ekologia Komisja Europejska Kongres 590 PGE

Marcin Horała o CPK: etap projektowo-budowlany będzie szyty na miarę

- W ostatnim czasie zawarte zostały pierwsze transakcje dobrowolnego zakupu nieruchomości - o Centralnym Porcie Komunikacyjnym mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Horała, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura Kongres 590 centralny port komunikacyjny POLSKA Polskie Radio 24 GOSPODARKA Marcin Horała infrastruktura Prawo i Sprawiedliwość centralny port komunikacyjny Polskie Radio 24 Marcin Horała Prawo i Sprawiedliwość

KONGRES 590 Minister zdrowia o czwartej fali pandemii: obecnie szybciej dochodzi do pogorszenia stanu zdrowia

– Pacjentów z COVID-19 w szpitalach jest mniej, ale przebieg kliniczny jest inny. W aktualnej fali pandemii w przebiegu COVID-19 szybciej dochodzi do załamania i pogorszenia stanu zdrowia – wskazał na Kongresie 590 minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie Koronawirus w Polsce epidemia Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia Kongres 590 czwarta fala społeczeństwo

KONGRES 590 Premier: nie możemy stać biernie, musimy sami ukształtować pomyślną przyszłość Polski

Wierzę, że tegoroczna edycja Kongresu 590 pozwoli wypracować nowe rozwiązania, które już wkrótce staną się nowym, ambitnym planem na rzecz rozwoju Polski - powiedział do uczestników Kongresu premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, po kryzysie spowodowanym pandemią przed Polską stają nowe możliwości, a tylko od nas samych zależy, czy uda się je wykorzystać.
Zobacz więcej na temat:  Kongres 590 GOSPODARKA POLSKA Mateusz Morawiecki premier

KONGRES 590 Czynniki ESG w raportowaniu spółek giełdowych. Debata w ramach drugiego dnia Kongresu 590

Zrównoważone finanse uwzględniają zasady środowiskowe, społeczne i ładu korporacyjnego (ESG) w decyzjach biznesowych i strategiach inwestycyjnych. Obejmują one wiele kwestii, od zmian klimatycznych i zanieczyszczenia środowiska po praktyki pracownicze, prywatność konsumentów i konkurencyjne zachowania firm. O wyzwaniach związanych z prowadzeniem zrównoważonego biznesu będą rozmawiać uczestnicy debaty w ramach Kongresu 590.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo konferencja Kongres 590