Polskie Radio
Section05
Kongres 590

Wybuch w Przewodowie. Suski: należy pochwalić rząd, że nie było pochopnego ferowania wyroków

- Jeśli chodzi o rząd i prezydenta, to należy pochwalić to, że nie było pochopnego ferowania wyroków, tylko najpierw było sprawdzenie, konsultacje z NATO i dopiero informacja dla społeczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kongres 590 podkarpackie Rzeszów regiony wybuch w Przewodowie wojna na Ukrainie Ukraina Rosja Wołodymyr Zełenski Polskie Radio 24

Praca zdalna. Kiedy Sejm dokończy debatę? Marlena Maląg wyjaśnia i mówi o "bardzo wyczekiwanych zmianach"

- Najprawdopodobniej na kolejnym posiedzeniu Sejmu zostanie domknięty temat nowelizacji Kodeksu pracy w zakresie pracy zdalnej i propozycja ta trafi do Senatu, a potem - do analizy i podpisu przez prezydenta Andrzeja Dudę - powiedziała w piątek szefowa MRiPS Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  praca zadalna praca społeczeństwo Marlena Maląg POLSKA Kongres 590 GOSPODARKA gospodarka polska

Energetyka jądrowa w Polsce. Mieczysław Kasprzak: decyzje trzeba podejmować przy otwartej kurtynie

- Atom trzeba popierać, ale trzeba znać szczegóły i podchodzić do tego rozsądnie. Apelujemy cały czas do rządu, aby przedstawił warunki, na jakich mamy budować te elektrownie jądrowe, to inwestycja na kilkadziesiąt lat - mówił w Polskim Radiu 24 Mieczysław Kasprzak (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Unia Europejska energia atomowa bezpieczeństwo energetyczne energia elektryczna Kongres 590 Adrian Klarenbach Mieczysław Kasprzak

Po tragedii w Przewodowie. Prof. Tomasz Gajownik: należy minimalizować ryzyko powtórzenia tej sytuacji

- Po tym smutnym dla nas doświadczeniu warto zadać sobie pytanie, jak jesteśmy przygotowani, jako blok państw zrzeszonych w Pakcie Północnoatlantyckim, do prowadzenia aktywnych działań obrony przeciwlotniczej wschodniej flanki NATO - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Gajownik, z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Adrian Klarenbach Kongres 590 Rzeszów

Polska pomoc dla walczącej Ukrainy. "Rzeszów-Jasionka to ważny hub logistyczny, dyplomatyczny i medyczny"

- Jeśli patrzy się na nasz potencjał i kompetencje, na to, co osiągnęliśmy, możemy wprost powiedzieć, że będziemy ważnym graczem w kontekście odbudowy Ukrainy. Udowodniliśmy w naszych działaniach, poprzez uczestnictwo w bardzo trudnych operacjach logistycznych, że możemy temu zadaniu skutecznie podołać, zbudowaliśmy zaufanie i wiarygodność - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Adrian Klarenbach Kongres 590 Rzeszów

KONGRES 590 Prof. Zybertowicz o chaosie medialnym po wybuchu w Przewodowie: niektóre reakcje opierają się na niekompetencji

- Niektóre z reakcji, które wydają się być rzeczowe, polegają na głębokiej niekompetencji. To np. twierdzenie, że system obrony przeciwlotniczej nie zadziałał - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  wybuch w Przewodowie Andrzej Zybertowicz Kongres 590 bezpieczeństwo prezydent POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Kongres 590 Wiceminister Barabara Socha na Kongresie 590: samotność w Polsce ma twarz młodego mężczyzny

- Myśląc o osobach samotnych, wydaje nam się, że chodzi o osoby starsze - seniorów. Tymczasem samotność w Polsce ma twarz młodego mężczyzny w wieku 20-24 lat - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha, która podczas Kongresu 590 brała udział w debacie "Czy czeka nas społeczeństwo ludzi samotnych?". 
Zobacz więcej na temat:  Kongres 590 POLSKA społeczeństwo

Kongres 590 Kongres 590. Prof. Mączyńska: ludzkość coraz bardziej cierpi na osamotnienie

- Żyjemy w świecie, który coraz bardziej nas rozdziela. W okresie przesilenia cywilizacyjnego, z ery industrialnej przechodzimy do ery cyfrowej, której symbolem jest sztuczna inteligencja - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbieta Mączyńska. W Rzeszowie rozpoczęła się jesienna część VII edycji Kongresu 590 pod hasłem "Łączymy wszystkich". 
Zobacz więcej na temat:  Kongres 590 POLSKA społeczeństwo

Prezes BGK: doinwestowanie państw Europy Środkowowschodniej, to jedyny przepis na rozwój unijnej gospodarki

Jeśli UE jako wspólny projekt ma się rozwijać, to powinna mieć spójną gospodarkę. Tymczasem państwa Europy środkowowschodniej są mocno niedoinwestowane. Gdy silne zachodnie gospodarki w kryzysie zaczynają myśleć tylko o sobie, wtedy UE staje się niestabilnym tworem dwóch prędkości. W takim wypadku inwestorzy zagraniczni odpływają do bezpiecznej amerykańskiej przystani z rosnącymi stopami procentowymi - powiedziała w audycji "Rządy Pieniądza" Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK mieszkanie dla młodych Mieszkanie Plus samorząd Trójmorze Kongres 590

Kongres 590. Rozmowy o Trójmorzu i wyzwaniach przed Polską i Europą

W podwarszawskim Nadarzynie zakończyła się siódma edycja Kongresu 590, zorganizowanego pod hasłem "Łączymy wszystkich". W dwudniowej konferencji wzięli udział między innymi przedstawiciele polskiego i ukraińskiego rządu, samorządowcy, przedsiębiorcy i eksperci. Wiodącym tematem kongresu była współpraca międzynarodowa państw Inicjatywy Trójmorza, a także zacieśnianie relacji z Ukrainą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kongres 590 polityka Trójmorze wojna na Ukrainie