Polskie Radio
Section05
Kongres 590

Polski miks energetyczny. Odnawialne źródła energii wypierają węgiel

"Polityka energetyczna Polski do 2040 r." (PEP2040) to najnowsza strategia rządowa, która stanowi jasną wizję rozwoju Polski w zakresie transformacji energetycznej, tworząc podstawę wydatkowania środków unijnych związanych z sektorem energii. - Przed nami wyzwanie, jakim będzie zbudowanie nowego systemu energetycznego w najbliższych dwóch dekadach - podkreśla minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Polityka energetyczna Polski jest jednym z tematów trwającego właśnie Kongresu 590.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA OZE węgiel gaz ziemny fotowoltaika ministerstwo klimatu Kongres 590

Wiceszef MSZ: pandemia okazała się także szansą dla polskiej gospodarki

- W trakcie ostatnich 12 miesięcy wykorzystaliśmy - myślę tu o wszystkich sektorach polskiej gospodarki - nieoczekiwane szanse, które pojawiły się wraz z tym potężnym wyzwaniem, jakim jest pandemia. Wskaźniki polskiego eksportu pokazują, że mocno przyspieszyliśmy w tym zakresie - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych GOSPODARKA eksport Kongres 590 Paweł Jabłoński

"Poszukujemy nowych rynków eksportowych, by ustabilizować przychody". Gryglas o inicjatywie Forum 590

- Państwo takiej wielkości jak nasz kraj, z ambicjami, by odgrywać istotną rolę w gospodarce europejskiej, musi także istnieć na rynkach eksportowych. To jest kierunek bardzo potrzebny dla utrzymania wysokiego tempa rozwoju gospodarczego Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Gryglas, wiceminister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 POLSKA Unia Europejska Zbigniew Gryglas Kongres 590 Chiny Ryszard Gromadzki gospodarka polska

Prezes Kongresu 590: chcemy zainteresować przedsiębiorców Chinami, Indiami i Afryką

- Tematem przewodnim tego spotkania będą polscy przedsiębiorcy na tzw. rynkach wschodzących. Chcemy zainteresować nimi potencjalnych eksporterów, jak również firmy które szukają swoich nowych nisz - powiedział o nowej inicjatywie Kongresu 590 jego prezes Remigiusz Kopoczek.
Zobacz więcej na temat:  Kongres 590 forum dyplomacja gospodarka polska gospodarka chin Indie GOSPODARKA praca firma Polskie Radio 24 POLSKA

KONGRES 590 Premier: umiemy łączyć szybki rozwój z polityką prorodzinną

- W niektórych obszarach robimy więcej niż obiecaliśmy cztery lata temu, rozszerzyliśmy program Rodzina 500+ na pierwsze dziecko – powiedział premier Mateusz Morawiecki. W czasie wystąpienia na Kongresie 590 w Jasionce, podsumowującego osiągnięcia rządu w dziedzinie gospodarki, szef rządu mówił o rekordowych środkach wydanych na politykę prorodzinną, ale też o szybkim tempie rozwoju gospodarczego i poprawiającej się sytuacji na rynku pracy.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Kongres 590