Polskie Radio
Section05
Kongres 590

KONGRES 590 Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta. Trwa drugi dzień Kongresu 590

Rozszerzona odpowiedzialność producenta jest mechanizmem rządzącym systemami gospodarowania niektórymi odpadami. Dotyczy w szczególności takich rodzajów odpadów, jak: odpady opakowaniowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory oraz pojazdy wycofane z eksploatacji. O ROP będą rozmawiać uczestnicy debaty w ramach drugiego dnia Kongresu 590.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo konferencja Kongres 590

KONGRES 590 Prezes Kongresu 590: chcemy, żeby polscy producenci pokazywali to, co mają najlepsze

- Polskim produktem niekoniecznie musi być coś fizycznego i namacalnego, co można oznakować kodem, ale mogą to być także idee, pomysły, wynalazki bądź też sami ludzie, którzy są naszym znakiem eksportowym, na czele z pewnym piłkarzem - mówił w Polskim Radiu 24 Remigiusz Kopoczek, prezes Kongresu 590.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Kongres 590 GOSPODARKA Polskie Radio 24

KONGRES 590 Prezes NBP chce powiększyć rezerwy złota. Będzie wniosek o zakup kolejnych 100 ton

Prezes NBP Adam Glapiński poinformował, że zwrócił się do zarządu Narodowego Banku Polskiego o zgodę na zakup kolejnych 100 ton złota w charakterze rezerw. Jak oświadczył podczas wystąpienia na Kongresie 590, jego zamiarem jest, by złoto stanowiło 10 proc. rezerw walutowych NBP. Dlatego - jak stwierdził - w miarę wzrostu wartości tych rezerw, powinny następować kolejne zakupy złota.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NBP złoto rezerwy walutowe inflacja dewizy Kongres 590 Adam Glapiński

KONGRES 590 Minister edukacji: nie ma rozwoju gospodarczego bez współpracy z nauką

- Nie ma rozwoju gospodarczego bez współpracy z nauką - oświadczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas inauguracji szóstej edycji Kongresu 590 w Warszawie. Zapewnił przy tym o utrzymaniu polityki zwiększania nakładów na te cele i o kontynuowaniu współpracy Polski z Austrią.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Kongres 590 biznes innowacje Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki NAUKA edukacja

kongres 590 "Prawdopodobna jest tu gra Gazpromu, a wybawieniem ma być Nord Stream 2". Roszkowski o wzroście cen gazu

- Widać przygotowywanie rynku do dystrybuowania gazu gazociągiem Nord Stream 2 i dzieje się to przy wsparciu i udziale strony niemieckiej - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Roszkowski ekonomista, prezes Instytutu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Polska w Unii Europejskiej energetyka Kongres 590 atom wodór gaz Nord Stream 2 rząd Mateusza Morawieckiego

KONGRES 590 Technologia i nadzór w świecie finansów. Debata ''Cyfryzacja sektora finansowego'' na Kongresie 590

Światowa gospodarka przeżywa nieustanną cyfrową rewolucję. Badacze szacują, że do 2025 roku to, co nazywamy "globalną sferą danych", wzrośnie z 16,1 biliona gigabajtów w 2016 roku do 163 bilionów gigabajtów. Ten dziesięciokrotny wzrost będzie obejmował dane przechowywane wszędzie, od chmury po urządzenia przenośne. Makroekonomiczne implikacje tej cyfrowej rewolucji wpłyną również na kształt sektora finansowego. O aspektach cyfrowej rewolucji w finansach będą debatować uczestnicy Kongresu 590.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo konferencja Kongres 590

KONGRES 590 "Rola banków centralnych w gospodarce". Debata w ramach Kongresu 590

Kluczową rolą banków centralnych jest prowadzenie polityki monetarnej w celu osiągnięcia stabilności cen (niskiej i stabilnej inflacji) oraz pomoc w zarządzaniu wahaniami gospodarczymi. Ramy polityki, w których działają banki centralne, uległy w ostatnich dziesięcioleciach znacznym zmianom. O przyszłości bankowości centralnej będą dyskutować uczestnicy Kongresu 590.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo konferencja Kongres 590

KONGRES 590 "Nowe możliwości". Rozpoczyna się 6. edycja Kongresu 590

"Nowe możliwości" - tak brzmi hasło 6. edycji Kongresu 590, który odbędzie się w Warszawie w dniach 5-6 października 2021 br. Impreza, należąca do kluczowych wydarzeń gospodarczych w kraju, skupi się na siedmiu obszarach tematycznych. Są to: nowe państwo, nowe sektory, demografia, zdrowie, nauka wraz z sektorem badań i rozwoju oraz nowy obraz Polski. Polskie Radio jest jednym z głównych partnerów medialnych Kongresu 590.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo konferencja Kongres 590

OZE jako droga do sprawiedliwej transformacji energetycznej. Podsumowanie Kongresu 590

Dwa dni obrad, dyskusji i rozważań. Dziesiątki paneli, setki ekspertów, analityków, zagranicznych specjalistów od geopolityki. Zakończył się Kongres 590, którego tematem przewodnim była transformacja energetyczna, przyszłość gospodarki w postpandemicznej rzeczywistości oraz rozwój infrastruktury w kontekście Krajowego Planu Odbudowy. Honorowymi gośćmi kongresu był prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Kongres 590 ekologia klimat OZE wodór energetyka energia odnawialna POLSKA

"Coraz większa skuteczność wdrażania takich projektów". Dr inż. Kamieniecki o innowacyjności w Polsce

- Sytuacja zmienia się krok po kroku. Poprawa w tej kwestii jest widoczna z jednej strony po nakładach, które są kierowane na rozwijanie projektów B+R, a z drugiej strony, po skuteczności ich wdrażania, komercjalizacji i potem rozpowszechnianiu szeroko dostępności tych projektów na rynku - powiedział w Polskim Radiu 24 dr inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 
Zobacz więcej na temat:  Kongres 590 innowacje POLSKA