Polskie Radio
Section05
Kongres 590

Kongres 590. Prezes "Łucznika": od pokoleń stawiamy na jakość

- Zdajemy sobie sprawę, że nasz sprzęt ma całkiem niezłą jakość. Dzisiaj nasze zakłady produkcji to nie tylko nacisk na ilość, ale przede wszystkim na jakość. W Radomiu jest kilka pokoleń kompetencji tej obróbki stali. To jest takie miejsce, gdzie pracował dziadek, ojciec, a teraz wnuk - mówił dla Polskiego Radia 24 dr Wojciech Arndt (prezes fabryki broni "Łucznik"). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Kongres 590 społeczeństwo POLSKA

Czarnek na Kongresie 590: potrzebujemy wspólnoty akademickiej Trójmorza

W tej części Europy kryzys wartości nie jest aż tak zaawansowany, jak w Europie Zachodniej. (...) Dlatego potrzebna jest wspólnota akademicka Trójmorza. To coś, na co będziemy stawiać i coś, czemu będziemy poświęcać naszą Akademię Kopernikańską - mówił w rozmowie z Polskim Radiem 24 podczas Kongresu 590 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Przemysław Czarnek Adrian Klarenbach Kongres 590 edukacja

"Tu będziemy szkolić przyszłe polskie elity". Przemysław Czarnek o Akademii Kopernikańskiej

- Dorobiliśmy się czegoś, o czym wielu myślało od dziesięcioleci: elitarnej szkoły wyższej, Akademii Kopernikańskiej - powiedział w środę szef MEiN Przemysław Czarnek. To jest miejsce, w którym będziemy szkolić przyszłe polskie elity w ramach Szkoły Kopernikańskiej, w elitarnym systemie - zapewnił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji Narodowej Kongres 590

Kongres 590. Rozmowy o współpracy w ramach Trójmorza i pomocy Ukrainie

W Nadarzynie koło Warszawy odbywa się Kongres 590. To cykliczne wydarzenie gospodarcze, w którym biorą udział przedstawiciele polskiego rządu, samorządu, biznesu, nauki, a także zagraniczni goście. Tematem wiodącym siódmej edycji jest współpraca międzynarodowa krajów Trójmorza w kontekście wojny na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kongres 590 Andrzej Duda wojna na Ukrainie GOSPODARKA Trójmorze

Kongres 590. Andrzej Sadowski: gospodarka potrzebuje stabilnych, uczciwych przepisów

- Jeżeli Irlandia stała się swego czasu miejscem największego w Europie sukcesu gospodarczego, to tylko dlatego, że zagwarantowała swoim obywatelom i wszystkim inwestorom, że każdy będzie miał gwarancję przepisów, a przynajmniej ich niepogarszania przez najbliższe 25 lat - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja wojna 2022 Adrian Klarenbach Unia Europejska edukacja Kongres 590

Marlena Maląg: świadczenia społeczne nie są kosztem. To inwestycja w rodzinę

Trzeba Polaków uspokoić, że te wszystkie świadczenia społeczne, które są inwestycją w rodzinę, w rodzinę z małymi dziećmi, to przede wszystkim jest inwestycja w przyszłość, to nie jest koszt dla państwa - mówiła w Polskim Radiu 24 minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo rodzina Kongres 590

Kongres 590. Prezydent Duda: Polska potrzebuje mocnej i suwerennej Ukrainy, jako części Europy

Prezydent Andrzej Duda podczas Kongresu 590, powiedział, że Polska musi być mocna i potrzebuje "mocnej, istniejącej, niepodległej, suwerennej Ukrainy jako części Europy". - Dzisiaj Ukraińcy własną krwią podpisują swój akces do tego właśnie wolnego świata. Nie wolno państwom Zachodu tego głosu Ukrainy (...) lekceważyć - podkreslił prezydent.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Kongres 590 GOSPODARKA

Kongres 590. Jacek Sasin: przedsiębiorstwa powinny wykazać się wrażliwością społeczną

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że czas rosnących cen paliwa, energii i oprocentowania kredytów to nie jest właściwy moment na maksymalizację zysków firm. Wicepremier mówił o tym podczas Kongresu 590, który został zorganizowany w podwarszawskim Nadarzynie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Aktywów Państwowych Jacek Sasin społeczeństwo Kongres 590 COVID-19 pandemia kryzys GOSPODARKA

Prezes Zarządu Kongres 590: 20 podmiotów zawarło porozumienia dot. technologii kosmicznej

- Jeszcze kilka lat temu polscy producenci dostarczali pojedyncze komponenty, ale z każdym rokiem wspinali się coraz wyżej, ostatecznie wprowadzając gotowy produkt na rynek technologii kosmicznej - mówił w Polskim Radiu 24 Remigiusz Kopoczek, prezes spółki Kongres 590.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Kongres 590 przedsiębiorca biznes pandemia nowe technologie kosmos GOSPODARKA