Polskie Radio
Section05

Korea Południowa

Ekspert PISM: stosunki międzykoreańskie są ofiarą impasu w dialogu z USA

– Na to się zanosiło od dłuższego czasu po nieudanym szczycie w Hanoi. Już wtedy Korea Północna stopniowo sygnalizowała, że problemy są raczej nie do przeskoczenia. Nie udało im się doprowadzić do złagodzenia sankcji USA i zaczęli o to obwiniać Koreę Południową – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Oskar Pietrewicz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka ŚWIAT Ernest Zozuń Azja Korea Północna

"Należy odnosić się jak do wroga". Korea Północna zrywa kontakty z sąsiadem

Korea Północna ogłosiła zamknięcie wszystkich militarnych i politycznych połączeń komunikacyjnych z - jak to określiła - "wrogą" Koreą Południową. To krok, który poprzedziło kilka ostrzeżeń i żądania powstrzymania przerzucania przez granicę ulotek i innych materiałów o treści uderzającej w Pjongjang. Mają to robić osoby, które zbiegły z Północy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Wschodnia Korea Północna

TYLKO U NAS Korea zainspiruje Premier League, La Liga i Serie A? K League wzorem dla piłkarskiego świata

Niektóre ligi europejskie zdecydowały się zakończyć rozgrywki, inne dopiero obmyślają plany powrotu piłkarzy na boiska, część stara się dotrzymać terminu restartu tego fatalnego sezonu. W piątek do gry wróci koreańska K League, a niektóre tamtejsze rozwiązania mogą być inspirujące dla futbolowego świata w czasie walki z pandemią koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna koronawirus SPORT baseball