Polskie Radio
Section05
Krzysztof Sobolewski

Krzysztof Sobolewski: Zjednoczona Prawica trwa i będzie trwała

- Niektórzy dzielili już skórę na niedźwiedziu, ale znaleźli fałszywego niedźwiedzia. Idziemy dalej z programem do wyborów. Zjednoczona Prawica trwa i trwać będzie - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka Prawo i Sprawiedliwość Porozumienie Jarosława Gowina głosowanie korespondencyjne Krzysztof Sobolewski Antoni Trzmiel

Sobolewski: informacje, że planujemy wprowadzenie stanu wyjątkowego są kompletną bzdurą

- Wszelkie informacje mówiące o tym, że mamy jakiś tajny plan wprowadzenia stanu wyjątkowego lub innego stanu nadzwyczajnego są kompletną bzdurą. Nawet nie rozważaliśmy takiego wariantu - podkreślił szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz więcej na temat:  głosowanie korespondencyjne wybory prezydenckie 2020 polityka Krzysztof Sobolewski Anita Czerwińska Prawo i Sprawiedliwość POLSKA

Sobolewski o Budce i Kosiniaku-Kamyszu: Dr Jekyll i Mr Hyde, klasyczny przykład hipokryzji opozycji

- To przykład hipokryzji opozycji, która krytykuje oficjalnie, a nieoficjalnie mówi, że tarcza finansowa jest bardzo dobrym programem - ocenił szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski zachowanie liderów KO Borysa Budki i Koalicji Polskiej PSL-Kukiz'15 Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Borys Budka Władysław Kosiniak-Kamysz Krzysztof Sobolewski tarcza antykryzysowa

TYLKO U NAS "To ciężkie przestępstwo". Antoni Macierewicz o słowach posła Sławomira Nitrasa

Poseł PO Sławomir Nitras w programie "Onet rano" wezwał wojsko do buntu. Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz nie może uwierzyć, że takie słowa mogły paść z ust polskiego posła. - To przestępstwo najcięższego gatunku - mówi portalowi PolskieRadio24.pl marszałek senior. Antoni Macierewicz uważa, że wypowiedzią posła powinna jak najszybciej zająć się prokuratura. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Sławomir Nitras Krzysztof Sobolewski Czesław Mroczek

Prof. Gut: możemy uniknąć nowej fali zachorowań, jeśli zdyscyplinujemy się na święta

- Nadal jesteśmy na etapie wzrostu zachorowań. Problem polega na tym, że nie jesteśmy w stanie odwrócić trendu. Możemy jedynie przerywać łańcuch zakażeń poprzez pozostanie w domu - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut, doradca Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia choroby zakaźne choroba wirus wirusy zdrowie Krzysztof Sobolewski

Senat przyjął ustawy "tarczy antykryzysowej". Sobolewski: senacki hamulec nie był mocny

- Mam nadzieję, że przepisy "tarczy antykryzysowej" zostaną ostatecznie uchwalone i trafią do podpisu prezydenta Andrzeja Dudy. Ustawy z tym związane należy przyjąć w pierwszej kolejności. Liczy się każdy dzień, każda godzina. Trzeba chronić miejsca pracy - powiedział Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Krzysztof Sobolewski Dorota Kania koronawirus Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa gospodarka polska przedsiębiorca pracownik pracownicy

Zebrano ponad 2 mln podpisów poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy. Trafiły już do PKW

Komitet wyborczy Andrzeja Dudy zebrał ponad 2 mln podpisów poparcia dla kandydatury urzędującego prezydenta. To najlepszy wynik spośród wszystkich osób, które ubiegają się o najważniejszy urząd w państwie i lepszy niż 5 lat temu. Podpisy zostały dziś złożone do Państwowej Komisji Wyborczej w celu rejestracji kandydata w wyborach prezydenckich. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Joachim Brudziński Krzysztof Sobolewski Państwowa Komisja Wyborcza wybory prezydenckie 2020 polityka

Sobolewski o aktywności Andrzeja Dudy: gdyby jej nie było opozycja pytałaby, gdzie jest prezydent

– Gdyby prezydent się nie pojawiał, to część opozycji – dotyczy to głównie PO – mówiłaby, gdzie jest prezydent, dlaczego się schował – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, poseł i szef Komitetu Wykonawczego PiS.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce kampania prezydencka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce polityka zdrowie Andrzej Duda Krzysztof Sobolewski Trójka

Koronawirus ograniczy kampanię wyborczą? Sobolewski: decyzje wkrótce

- Mamy poważną sytuację, rząd i państwo polskie stają na froncie walki z koronawirusem. Co do dalszych decyzji, to będą to kwestie najbliższych godzin, najwyżej dwóch dni - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, poseł PiS i szef komitetu wykonawczego tej partii, odnosząc się do możliwego wpływu koronawirusa na organizację konwencji wyborczych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Sobolewski kampania wyborcza koronawirus

Krzysztof Sobolewski: Władysław Kosiniak-Kamysz chowa się za plecami żony

- Koszt takiego referendum, jakiego chce Paulina Kosiniak-Kamysz, to około 100 mln złotych. Pytanie, czy zapowiedź tego referendum to oficjalne zdanie przewodniczącego Władysława Kosiniaka-Kamysza - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krzysztof Sobolewski Katarzyna Gójska Władysław Kosiniak-Kamysz wybory prezydenckie 2020

Kampania Andrzeja Dudy nabiera rozpędu. "Pracujemy pełną parą"

W połowie tygodnia prezydent Andrzej Duda zaprezentuje swój sztab wyborczy. Dziś opublikowano pierwszy spot z udziałem urzędującego prezydenta, wystartowała również jego kampania bilbordowa. W walce o reelekcję Andrzej Duda będzie miał wsparcie polityków PiS, w tym byłej premier Beaty Szydło, która ma odegrać kluczową rolę w jego sztabie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Andrzej Duda Krzysztof Sobolewski wybory prezydenckie 2020 polityka prezydent