Polskie Radio
Section05
Magdalena Złotnicka

Jakub Pacan: gesty Tomasza Grodzkiego zaczynają być groteskowe

Marszałek Senatu będzie rozmawiał w Brukseli o ustawach dot. sądownictwa. Wzbudza to sprzeciw obozu rządzącego. Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność") ocenił, że Tomasz Grodzki może stać się "niewygodny dla opozycji". Paweł Krulikowski (politolog) przyznał, że temu wydarzeniu nadaje się zbyt wielką wagę, a Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna") jest zdania, że tego typu dwugłos "w polskim systemie politycznym jest czymś normalnym".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki Senat polityka

Daniel Boćkowski: Amerykanie uderzyli w bardzo czuły punkt

- To bardzo wyraźna odpowiedź Amerykanów. Zmusi Iran do reakcji, żeby nie utracić twarzy na Bliskim Wschodzie. Iran ma duże możliwości, żeby odpłacić USA – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku, który zauważył, że w niektórych miejscach, gdzie są możliwe ewentualne działania zbrojne, są "polskie siły".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump wybory prezydenckie w USA Irak Iran

Politolog: Grzegorz Schetyna będzie chciał mieć wpływ na PO

- Tomasz Siemoniak to polityk o charakterze technokratycznym i gabinetowym. Jego kandydatura to próba utrzymania układu sił w Platformie Obywatelskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Instytutu Józefa Piłsudskiego. Gośćmi audycji byli również Edyta Hołdyńska ("Sieci") i Krzysztof Wołodźko ("Gazeta Polska Codziennie).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Tomasz Siemoniak polityka Borys Budka opozycja Andrzej Anusz Antoni Trzmiel

Lodowski o wypowiedziach Putina: nie będziemy dostosowywać się do jego poziomu

- Trudno się temu dziwić, że Rosja jest sfrustrowana, patrząc na to co spotyka ten kraj w ostatnim czasie, ale Władimir Putin źle trafił. Nie będziemy dostosowywać się do jego poziomu - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski. Do tematu kłamliwych wypowiedzi rosyjskiego prezydenta odnieśli się również: prof. Tomasz Grzegorz Grosse i dr Dawid Piekarz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Maciej Kożuszek Władimir Putin Rosja II wojna światowa historia Polski historia ZSRR historia Europy pakt Ribbentrop-Mołotow

Polityk Wiosny: nieobecność posłów na głosowaniach to skandal

- Jako osoba która głosowała na Lewicę wymagam od wybranych posłów obecności na wszystkich głosowaniach - skomentował w Polskim Radiu 24 Grzegorz Pietruczuk z Wiosny przegrane w Sejmie przez opozycję dwa głosowania dotyczące wprowadzenia do porządku obrad pierwszego czytania ustawy dyscyplinującej sędziów oraz kształtu debaty sejmowej. Przyczyną była nieobecność niektórych posłów.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo Sejm Prawo i Sprawiedliwość