Polskie Radio
Section05
Piotr Gliński

Rząd uruchomi tysiące kolejnych łóżek covidowych i kilkaset respiratorów. Piotr Gliński pokazał to w liczbach

W ciągu 2 tyg. uruchomimy dodatkowo 6828 łóżek covidowych i 541 respiratorowych - poinformował wicepremier Piotr Gliński. Wicepremier, minister kultury i sportu napisał na Twitterze, że "dzięki obostrzeniom, szczepionkom i dyscyplinie społecznej mamy szansę wygrać".
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński POLSKA koronawirus COVID-19 Koronawirus w Polsce pandemia polityka

"Wspieramy nie tylko kino historyczne". Prof. Gliński w liście do czytelników tygodnika "Sieci"

- Od pięciu lat rząd polski, poprzez tworzenie konkretnych instytucji zmiany społecznej, walczy o wzmocnienie polskiej tożsamości i polskiej wspólnoty - pisze w liście do czytelników tygodnika "Sieci" wicepremier i minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, prof. Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego II wojna światowa IPN

"Ryzykowali, by ocalić tych, którzy nie mieli prawa żyć". Piotr Gliński oddał hołd Polakom ratującym Żydów

W Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej odsłonięto tablice poświęcone Polakom ratującym Żydów. W liście na uroczystość wicepremier, minister kultury profesor Piotr Gliński napisał, że Muzeum jest symbolem bohaterskiej postawy Polaków, którzy ryzykowali życie swoje i swoich najbliższych, "by ocalić życie tych, którzy według nazistowskiej filozofii nie mieli prawa żyć".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński historia Polski Żydzi

"Ich historie rzadko kończyły się dobrze". Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

"Wspominamy dzisiaj Polaków, którzy podczas niemieckiej okupacji nieśli pomoc Żydom. Ich historie rzadko kończyły się dobrze. Znacznie częściej ginęli - oni oraz Żydzi, których wspierali. Bez sądu, bez obrony, na miejscu" - napisał wicepremier Piotr Gliński. Dziś Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo historia Polski II wojna światowa Holokaust Żydzi Piotr Gliński

Piotr Gliński: "Polski El Greco" to film o sile polskiej kultury

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński powiedział, że film pt. "Polski El Greco", to opowieść o sile polskiej kultury. Dokumentalny obraz o niezwykłym odnalezieniu w Polsce płótna pędzla mistrza z Toledo ma dziś swoją premierę kinową. TVP pokaże film 31 marca w wieczornym paśmie dokumentalnym w Programie 1.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo KULTURA Piotr Gliński FILM malarstwo SZTUKA

Piotr Gliński odwiedził Muzeum Narodowe w Lublinie. Po dwóch latach remontu placówka przyjmie zwiedzających

- Tu mamy wspaniały przykład muzeum, które rozwijało się także w trakcie swojego remontu. Były zakupy od Picassa, Matisse'a, Warchola po Brandta, Wyspiańskiego i innych wspaniałych malarzy. Cały czas pracujemy nad kolekcją wspólnie, bo to są środki publiczne z różnych źródeł - zaznaczył wicepremier Piotr Gliński podczas wizyty w placówce. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego regiony Lubelszczyzna lubelskie Lublin muzeum KULTURA

Protest Konfederacji przed MKiDN. Gliński: to skandal, poseł Bosak lobbuje za zagranicznymi koncernami

"Skandal! Znany celebryta, p. poseł Bosak lobbuje za zagranicznymi koncernami!" - napisał w czwartek na Twitterze minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński, odnosząc się do środowego protestu posła Konfederacji Krzysztofa Bosaka przeciwko opłacie reprograficznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego społeczeństwo

Gliński: Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce to jedno z najważniejszych miejsc pamięci o Niezłomnych

"Jednym z najważniejszych miejsc pamięci o Niezłomnych jest tworzone przez nas w Ostrołęce Muzeum Żołnierzy Wyklętych" - napisał w poniedziałek wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński Żołnierze Wyklęci historia Polski społeczeństwo

"Szansa dla domów kultury w małych miejscowościach". O projekcie "Konwersja cyfrowa domów kultury"

Celem projektu jest przygotowanie placówek do przeniesienia działań do sieci. W jego założeniach przewidziano szkolenia dla pracowników oraz doposażenie placówek kultury w niezbędny sprzęt. W ramach programu wsparcie otrzyma 200 samorządowych instytucji kultury, zaś szkoleniami i doradztwem w zakresie kompetencji cyfrowych zostanie objętych 400 osób. 
Zobacz więcej na temat:  Narodowe Centrum Kultury Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego cyfryzacja Rafał Wiśniewski Piotr Gliński Waldemar Buda Agnieszka Kunikowska Michał Montowski