Polskie Radio
Section05
Piotr Gliński

Wicepremier: Polacy wiedzieli, że trzeba stawić opór rozwijającej się machinie zagłady

- Polacy stanowią drugą co do wielkości liczbę ofiar Auschwitz - podkreślił wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. - Spośród 150 tysięcy połowa zginęła lub została zamordowana. Zgładzono tu też ok. 300 tys. polskich Żydów - obywateli II Rzeczypospolitej - przypomniał
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński II wojna światowa HISTORIA Auschwitz Holokaust nazizm

"Otworzymy Muzeum Józefa Piłsudskiego". Piotr Gliński o upamiętnieniu stulecia Bitwy Warszawskiej

- W sierpniu, w stulecie Bitwy Warszawskiej, otwieramy oczekiwane od wielu lat Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku - powiedział w środę w Sulejówku wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. - To muzeum wpisuje się w nasze działania na rzecz utrwalania polskiej pamięci - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Józef Piłsudski bitwa warszawska

20 mln zł dla artystów. Piotr Gliński ogłosił rozstrzygnięcie konkursu "Kultura w sieci"

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński rozstrzygnął stypendialną część programu "Kultura w sieci". Trzymiesięczne stypendia - każde w wysokości 9 tysięcy złotych - otrzyma 2223 artystów i twórców. W sumie na tę część programu przeznaczono 20 milionów złotych.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA internet POLSKA

"PO potrzebowała mediów publicznych, by domknąć monopol medialny". Piotr Gliński odpowiada RMF FM

"Każda władza po 1989 wykorzystywała media publiczne. Trudno jest ukryć, że media publiczne są w jakimś sensie związane z władzą polityczną. Nie bądźmy hipokrytami. Jednym z zadań mediów publicznych jest objaśnianie polityki rządu. Nie ma w tym nic dziwnego" - napisał w mediach społecznościowych Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński media publiczne polityka

Tomasz Lis musi sprostować nieprawdziwe informacje. Piotr Gliński wygrał w sądzie z "Newsweek Polska"

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu tygodnika "Newsweek Polska" sprostowanie nieprawdziwych informacji na temat działalności ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego - podał resort kultury. - Zapadł dobry, sprawiedliwy wyrok - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Janusz Malanowski, radca prawny z kancelarii Malanowski i Wspólnicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński tomasz lis dziennikarstwo sądownictwo sąd

Piotr Gliński: podstawowe wsparcie to ok. 20 mld zł, które trafiły już do przedsiębiorców

- Podstawowe wsparcie to jest ok. 20 mld zł, które trafiły już do polskich przedsiębiorców. Wiele firm kultury na tym zyskuje, a także wiele podmiotów, które działają w oparciu o status organizacji pozarządowych - mówił w sobotę wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński Koronawirus w Polsce