Polskie Radio
Section05
Piotr Gliński

Piotr Gliński: Tusk doprowadził do sytuacji, że językiem polityki są wulgaryzmy

- Donald Tusk wprowadził złe emocje po przegranych wyborach z Lechem Kaczyńskim, wprowadził do polityki przemysł pogardy - powiedział w TVP Info minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Jego zdaniem, szef PO "doprowadził do sytuacji, kiedy językiem polityki są wulgaryzmy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Piotr Gliński kampania wyborcza Platforma Obywatelska polityka wybory w Polsce

Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2023. Laureatami m.in. Sapkowski, Mastalerz i Man

Znany na całym świecie pisarz Andrzej Sapkowski oraz związani z Teatrem Polskiego Radia aktor Andrzej Mastalerz i dramatopisarz Tomasz Man to tylko niektórzy laureaci Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2023. - Zwiększyliśmy znacznie liczbę kategorii, ponieważ tak po prostu wygląda polska kultura - mówił prof. Piotr Gliński. Kto jeszcze został nagrodzony?
Zobacz więcej na temat:  Narodowe Centrum Kultury Agnieszka Kunikowska Paweł Lekki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński Andrzej Mastalerz Tomasz Man

Polskie straty wojenne - grafika "Dama z wachlarzem" i litografia "Królewska Huta" - odzyskane

Odzyskaliśmy straty wojenne: grafikę "Dama z wachlarzem" oraz litografię "Królewska Huta" - powiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podczas uroczystości przekazania do macierzystych zbiorów odzyskanych strat wojennych, która odbyła się w siedzibie resortu kultury.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Niemcy Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dzieła sztuki

Halina Frąckowiak ze złotym medalem "Gloria Artis" z okazji 60-lecia pracy twórczej

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński uhonorował Halinę Frąckowiak złotym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. "Jest artystką kompletną, wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów, charyzmatyczną osobowością sceniczną" - mówił o wokalistce prof. Gliński.
Zobacz więcej na temat:  Halina Frąckowiak Piotr Gliński Gloria Artis medal Gloria Artis nagrania W POLSKIM RADIU

"Olbrzymie zagrożenie bezpieczeństwa". Piotr Gliński o napływie imigrantów do UE

- Polska musi być państwem suwerennym, decyzje o przyjęciu migrantów powinny należeć do polskiego rządu, a zadaniem podstawowym jest zapewnienie bezpieczeństwa. Polska jest najbezpieczniejszym krajem Europy i chcemy ten stan utrzymać - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, nawiązując do kryzysu na Lampedusie i polityki relokacji migrantów.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA polityka Piotr Gliński Beata Michniewicz imigranci w Europie migracja Unia Europejska kryzys migracyjny 2023

Centrum Solidarności "Stocznia" będzie dbać o promocję wartości solidarnościowych w Polsce i na świecie

- Centrum Solidarności "Stocznia" będzie dbać o promocję wartości solidarnościowych w Polsce i na świecie; idea Solidarności musi wrócić do naszego życia publicznego, bo jest szalenie wartościowa - podkreślił w poniedziałek w Szczecinie szef MKiDN Piotr Gliński podczas uroczystości powołania tej instytucji.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Szczecin Solidarność

Porozumienie między MKiDN oraz PAN. Muzeum Ziemi przekształcone w Narodowe Muzeum Techniki

Wstępne porozumienie między Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polską Akademią Nauk zakłada przekształcenie Muzeum Ziemi PAN w oddział Narodowego Muzeum Techniki. Przedstawione rozwiązanie wpisuje się w plan rozwoju Narodowego Muzeum Techniki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polska Akademia Nauk społeczeństwo muzeum

Uroczyste otwarcie Muzeum Wojska Polskiego. Prezydent: oddajemy hołd formacjom walczącym o wolność i niepodległość

"Koncepcja Muzeum Wojska Polskiego podąża za duchem najlepszych współczesnych wzorców opowiadania o historii" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników otwarcia nowej siedziby placówki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Andrzej Duda prezydent Muzeum Wojska Polskiego Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego muzeum

Reparacje wojenne dla Polski. Piotr Gliński: argumenty i racje są po naszej stronie

Piotr Gliński pytany o roszczenia wobec Niemiec za straty wojenne powiedział, że "Niemcy zniszczyli Polskę, sprawiedliwość dziejowa każe nie tylko się pokajać, ale też coś zrobić". Wyraził nadzieję, że wrażliwość Berlina będzie się zwiększała; argumenty i racje są po naszej stronie - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie II wojna światowa Piotr Gliński reparacje wojenne Niemcy POLSKA polityka

Zakończono edycję "Dzieł zebranych" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

– Projekt wydania dzieł zebranych Gustawa Herlinga-Grudzińskiego oraz uporządkowania i zdigitalizowania jego archiwum został po wielu latach zakończony sukcesem – powiedział w Warszawie minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podczas uroczystego podsumowania edytorskiego przedsięwzięcia związanego z wybitnym pisarzem.   
Zobacz więcej na temat:  Gustaw Herling-Grudziński literatura Piotr Gliński Warszawa Włodzimierz Bolecki Włochy książki Neapol

Program Odbudowy Zabytków. Mateusz Morawiecki: wybraliśmy już ponad 4700 projektów

- Cały nasz wielki Rządowy Program Odbudowy Zabytków, który przedstawiamy z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Gilńskim, wchodzi już w fazę realizacji. To nie rzecz, która ma dopiero nastąpić - to już pierwsze podjęte wybory - to ponad 4700 projektów - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki premier Piotr Gliński pieniądze zabytki POLSKA polityka