Polskie Radio
Section05
Piotr Gliński

Pamiątki po kpt. Białousie w Muzeum Historii Polski. Gliński: dzięki temu pokoleniu możemy decydować sami o sobie

Do zbiorów Muzeum Historii Polski trafiły pamiątki po kapitanie Ryszardzie Białousie ps. Jerzy dowódcy legendarnego batalionu AK "Zośka". - To wzruszające, że pamięć o tym pokoleniu, tych ludziach, wartościach - która jest szalenie ważna, bo te wartości są ważne - przetrwa, będzie zinstytucjonalizowana w Muzeum Historii Polski - powiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Ryszard Białous Armia Krajowa HISTORIA II wojna światowa historia Polski

Sejm wysłucha informacji ministra kultury ws. rekompensat w ramach Funduszu Wsparcia Kultury

Sejm zdecydował w czwartek, że wysłucha informacji wicepremiera, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotra Glińskiego ws. procedury przyznawania rekompensat w ramach Funduszu Wsparcia Kultury. Za uzupełnieniem porządku obrad Sejmu o ten punkt zagłosowało m.in. 17 posłów Solidarnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński POLSKA Sejm polityka Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Piotr Gliński: pomoc dla kultury w czasie pandemii szacowana jest na 6 miliardów złotych

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński powiedział, że na pomoc dla kultury w czasie pandemii przeznaczono do tej pory, jak się szacuje, ponad 6 miliardów złotych. Jak dodał na posiedzeniu sejmowej komisji kultury, wsparcie obejmuje 17 konkretnych rozwiązań.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński społeczeństwo POLSKA KULTURA zabytki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Koronawirus w Polsce pomoc GOSPODARKA

"Utrata zaufania ze strony MKiDN". Resort o odwołaniu p.o. dyrektora Studia Filmów Rysunkowych

Tomasz Małodobry został odwołany z funkcji p.o. dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej - poinformowało we wtorek MKiDN. Powodem odwołania była utrata zaufania ze strony MKiDN. Obowiązki dyrektora powierzono dr. Robertowi Banasiakowi, dyrektorowi Centrum Technologii Audiowizualnych.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński FILM KULTURA POLSKA

"Polski sport zasługuje na jeszcze większe wsparcie". Będzie kontynuacja programu PFNteam100

- Polski sport zasługuje na jeszcze większe wsparcie - podkreślił minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. W poniedziałek w Centrum Olimpijskim w Warszawie poinformowano o przedłużeniu do końca 2021 roku funkcjonowania programu PFNteam100 wspierającego młodych sportowców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński Polska Fundacja Narodowa SPORT

"Zdrowia i radości z każdego nadchodzącego dnia". Życzenia dla aktorki Anny Milewskiej od ministra kultury

Z okazji 90-tych urodzin aktorki Anny Milewskiej minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński skierował do niej list z jubileuszowymi życzeniami. Minister wyraził uznanie dla dotychczasowej działalności artystycznej jubilatki oraz życzył jej dużo zdrowia, radości z każdego nadchodzącego dnia oraz wszelkiej pomyślności.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński społeczeństwo KULTURA POLSKA aktorzy

Muzea na wirtualnej wystawie polskich instytucji kultury

Prawie 60 instytucji kultury zaprezentowano na wirtualnej wystawie przygotowanej przez Biuro Programu "Niepodległa" z inicjatywy i we współpracy z Departamentem Dziedzictwa Kulturowego MKiDN. To instytucje, które powstały dzięki zaangażowaniu ministra kultury oraz takie, które dzięki MKiDN rozszerzają działalność.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego muzeum Piotr Gliński KULTURA historia Polski społeczeństwo

"Uczył nas historii i szacunku do niej". Piotr Gliński o Henryku Jerzym Chmielewskim

"Henryk Jerzy Chmielewski uczył nas historii i szacunku do niej. Namawiał do dostrzegania jej wpływów w dzisiejszym świecie" - napisał wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński w liście odczytanym podczas środowych uroczystości pogrzebowych słynnego rysownika.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Jerzy Chmielewski KULTURA Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pogrzeby społeczeństwo