Polskie Radio
Section05
Przemysław Szubartowicz

KOD: chcemy szukać porozumienia i zgody

- Ludzie, którzy tworzą KOD chcieliby regularnie się pokazywać, ale nie można wychodzić na ulice codziennie. Będziemy reagować na to, co się będzie działo i jeśli zaistnieje potrzeba, znowu wyjdziemy na ulice pokazać tę masowość sprzeciwu - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" Mateusz Kijowski z Komitetu Obrony Demokracji.
Zobacz więcej na temat:  demonstracje konstytucja manifestacje Przemysław Szubartowicz Trybunał Konstytucyjny Komitet Obrony Demokracji

Jest jeszcze szansa na kompromis ws. TK?

TK wydał orzeczenie, które stwierdza, że Sejm poprzedniej kadencji powołał zgodnie z konstytucją trzech sędziów Trybunału, zaś dwóch niezgodnie z ustawą zasadniczą, bo przed upływem kadencji. Sędziowie badali zgodność z konstytucją ustawy o Trybunale przyjętą w czerwcu. Czy jest szansa na zakończenie sporu ws. Trybunału?
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość Rząd RP Sejm Trybunał Konstytucyjny Cezary Gmyz Przemysław Szubartowicz Grzegorz Sroczyński

"W czerwcu dokonano zamachu na TK"

Trybunał Konstytucyjny uznał, że w czerwcu dokonano zamachu na TK - uważa Stanisław Piotrowicz (PiS). Zdaniem gościa "Sygnałów Dnia" czwartkowe orzeczenie Trybunału ma aspekt historyczny, odnosi się bowiem do ustawy, a nie do wyboru sędziów. Odnosi się do ustawy, która została zmieniona październikową nowelą - podkreśla poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda polityka Przemysław Szubartowicz Trybunał Konstytucyjny