Polskie Radio
Section05

Rosja

Jan Piekło: Polacy chcą pomagać Ukrainie, to wsparcie nie tylko polityczne, ale i czysto ludzkie

- To, że Ukraina jest krajem niepodległym i chce iść w stronę NATO, powoduje, że wsparcie ze strony Polski jest bardzo duże, nie tylko polityczne, ale i czysto ludzkie. Pamiętamy chociażby Majdan - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Piekło, były ambasador RP na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Władimir Putin USA NATO Ukraina Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Europa serwis wschodni ŚWIAT relacje polsko-ukraińskie

Nord Stream 2 elementem sankcji wobec Rosji? Wawrzyk: Niemcy wydają się przekonani

- Mamy pełną zgodność, że sankcje wobec Rosji powinny być bardzo daleko posunięte, włącznie z tym, że nie będzie mowy o uruchomieniu Nord Stream 2. Co do tego też, wydaje się, Niemcy są też przekonani - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. - Myślę, że Władimir Putin powoli zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że dzieje się to czego bał się najbardziej, czyli, że nie będzie różnicy między w podejściu do sankcji- dodał. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Niemcy Magdalena Złotnicka Piotr Wawrzyk wojna na Ukrainie serwis wschodni Europa Nord Stream 2

Spotkanie Trójkąta Weimarskiego. Paweł Sałek: to dobry moment na wymianę poglądów

- Spotkanie będzie dotyczyło naszych wschodnich sąsiadów i problemu na pograniczu rosyjsko-ukraińskim. To dobry moment, aby zaprezentować indywidualne stanowiska prezydentów oraz wymienić poglądy, które każde z państw ma na ten temat - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 doradca prezydenta RP Paweł Sałek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trójkąt Weimarski Francja Niemcy Paweł Sałek Andrzej Duda Ukraina

Noblistki krytykują postawę Niemiec wobec Ukrainy. "To kompromitacja przed całym światem"

W wywiadzie dla niemieckiego tygodnika "Der Spiegel" laureatki literackiej Nagrody Nobla - Białorusinka Swiatłana Aleksijewicz i Niemka Herta Müller - zaapelowały o dostawy broni na Ukrainę. - To właśnie Niemcy ze swoją historią muszą pomóc Ukrainie. Co niemieccy politycy chcą teraz wysłać na Ukrainę? Hełmy? To jest kompromitacja przed całym światem! - stwierdziła Herta Müller. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Europa Niemcy serwis wschodni Nobel broń