Polskie Radio
Section05

Rosja

W środę premiera filmu "Stan zagrożenia". Nowe fakty o katastrofie smoleńskiej

- Film udowadnia, że na pokładzie doszło do serii wybuchów i to one spowodowały katastrofę. To chyba jest hipoteza, która nie jest kwestionowana przez ludzi, którzy wcześniej oponowali wobec takiej interpretacji wydarzeń - powiedział o filmie "Stan zagrożenia" jego współtwórca Robert Kaczmarek. Film przedstawia nowe fakty o katastrofie smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk katastrofa samolotu wybuch dokument dziennikarze Lech Kaczyński Maria Kaczyńska Władimir Putin samolot POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Wojciech Jakóbik: Nord Stream 2 jest problemem politycznym i gospodarczym

- Projekt jeszcze przed rozpoczęciem tłoczenia gazu dzieli państwa europejskie, podważa wspólną politykę na rzecz zmniejszenia zależności od gazu rosyjskiego (…). Jego celem jest też osłabienie Ukrainy, co jest sprzeczne z polityką wschodnią UE - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik (portal biznesalert.pl).
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 POLSKA Aleksiej Nawalny Unia Europejska Nord Stream 2 Niemcy Ukraina bezpieczeństwo energetyczne

WYWIAD Zbigniew Rau: jest szansa na sankcje UE wobec Rosji za działania ws. Nawalnego

- Jest szansa na unijne sankcje wobec Rosji za działania ws. Aleksieja Nawalnego - mówi w rozmowie z PAP minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau. Jak ocenia, ze strony Moskwy nie widać oznak woli przestrzegania praw człowieka czy ochrony niezależnych środowisk społeczeństwa obywatelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau Aleksiej Nawalny Nord Stream 2 Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej USA Europa Chiny Joe Biden Białoruś POLSKA dyplomacja Polityka zagraniczna Polski

"Czas skończyć z hipokryzją". Prof. Krasnodębski o stanowisku Niemiec ws. Nord Streamu 2

- Myślę, że będzie duży nacisk, by wprowadzić nowe sankcje, ale także, by takie kraje jak Niemcy, Francja czy Austria skończyły z ukrytą prorosyjską polityką - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski o sprawie Aleksieja Nawalnego.
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 POLSKA Aleksiej Nawalny Donald Tusk Zdzisław Krasnodębski Unia Europejska Dorota Kania Nord Stream 2 Niemcy