Polskie Radio
Section05
STYL ŻYCIA

Sfermentowane znaczy zdrowe. Pora na kiszonki

Są nie tylko smaczne i pożywne, ale też zdrowe, gdyż poza wieloma witaminami i składnikami mineralnymi zawierają bakterie kwasu mlekowego chroniące nas przed chorobami i infekcjami. Kiszonki są zatem naturalnym probiotykiem, cenną przekąską, dodatkiem do dań i sałatek. Ponadto, są wygodne w przechowywaniu i nie psują się tak łatwo, bo są już… sfermentowane.
Zobacz więcej na temat:  kiszenie kapusty kiszenie ogórków owoce przetwory STYL ŻYCIA warzywa witaminy zdrowe odżywianie zdrowie zdrowie i dieta

Zapalenie zatok. Jak z nim walczyć?

To wyjątkowo uciążliwa i zwykle długotrwała choroba, która przebiega najczęściej w kilku etapach i lubi wracać. Co więcej, atakuje większość obszarów w obrębie głowy, przez co utrudnia mówienie, jedzenie, oddychanie, wąchanie i słuchanie, czyli po prostu normalne funkcjonowanie. Jeśli zapalenie zatok jest przewlekłe, narażeni jesteśmy na poważne powikłania, dlatego tak ważne jest, aby wykryć je najwcześniej.
Zobacz więcej na temat:  choroba lekarz STYL ŻYCIA zapalenie zatok zdrowie zdrowie i dieta

Wampir emocjonalny – kto to taki?

Choć brzmi to dość abstrakcyjnie, dobrze odzwierciedla rzeczywistość, gdyż prawdą jest, że większość z nas miała do czynienia z osobami, które wysysają siły, energię, pozytywne nastawienie i chęci do życia. Co więcej, osoby o tych cechach są na tyle podstępne, byśmy się nie zorientowali, że jesteśmy ich ofiarami i ciągle pozostawali pod ich wpływem. Psychologowie nazywają takie osoby wampirami emocjonalnymi i radzą, by jak najszybciej się od nich uwolnić.
Zobacz więcej na temat:  choroba emocje psychologia psychoterapia STYL ŻYCIA zdrowie

Moda na brak makijażu, czyli #nomakeup

W ostatnich miesiącach światem mody, mediów społecznościowych i czasopism kobiecych wstrząsnęła inicjatywa, polegająca na fotografowaniu się bez grama makijażu i specjalnych filtrów, a następnie umieszczaniu zdjęć na portalach społecznościowych. Jej celem ma być udowodnienie, że niedoskonałości ma każdy, a piękno nie jest idealne, lecz tkwi w naturalności.
Zobacz więcej na temat:  higiena kosmetyki moda moda i uroda natura STYL ŻYCIA uroda