X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Władysław Szpilman

"Powrót Pianisty"

"Powrót Pianisty" Barbary Grębeckiej to podróż w polską, wojenną przeszłość. Świat dziś nie do ogarnięcia i zrozumienia. Z archiwalnych nagrań brzmi opowieść Władysława Szpilmana. Kompozytora i pianisty: o grozie okupacji, rozpaczy i strachu , o cudownym trzykrotnym ocaleniu, o spotkaniu z niemieckim oficerem Hosenfeldem. Wracają obrazy z życia bohatera. Zapamiętane przez żonę, synów, przyjaciół. W opustoszałym, umarłym mieście, z domu-kryjówki rozbrzmiewała muzyka, która ratowała Szpilmanowi życie. W tej audycji, po wielu latach, nokturn cis-mol Chopina- odezwie się raz jeszcze. Dając świadectwo, że to wszystko co wydarzyło się w Warszawie, o czym opowiadał Szpilman- było prawdą. Trzy lata temu audycja "Powrót Pianisty" reprezentowała polski dokument na Prix Europa w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Szpilman