Polskie Radio
Section05

Zobacz także

Bądź widoczny na drodze. Kiedy i jak używać świateł przeciwmgielnych?

Mgły opanowują w ostatnich dniach nasz kraj. W takich warunkach w samochodach niezbędne są światła przeciwmgielne. Ich prawidłowe wykorzystanie, jak się okazuje, sprawia problemy wielu kierowcom. Wymagająca jest też sama jazda we mgle, gdzie właściwa widoczność jest kluczowa dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Robert Grzędowski Jacek Frentzel bezpieczeństwo na drodze mgła motoryzacja samochody jazda we mgle

"Nieustający eksperyment". 20. sezon Teatru Łaźnia Nowa

- Poprzez organizowanie wydarzeń chcieliśmy performować rzeczywistość, która otaczała nas w latach 90. XX wieku. To był nieustający eksperyment, z formą teatralną i kulturowym clubbingiem - mówił w Polskim Radiu 24 współtwórca Teatru Łaźnia Nowa Bartosz Szydłowski. - Organizowaliśmy wydarzenia na pograniczu, wyróżniała nas interdyscyplinarność - tłumaczyła Małgorzata Szydłowska. 
Zobacz więcej na temat:  Teatr Łaźnia Nowa TEATR KULTURA Nowa Huta Kraków Polskie Radio 24

Prawa dziecka w sieci. Jak ustrzec dzieci przed cyberzagrożeniami?

Dzieci są bardziej niż dorośli narażone na cyberprzemoc w sieci. Trzeba być czujnym, aby przed tymi zagrożeniami je chronić. Dzieci korzystające z sieci mają podobne prawa jak dorośli - m.in. prawo do prywatności. Należy o tym pamiętać, jeśli na przykład chcemy zamieścić w mediach społecznościowych ich zdjęcia.  
Zobacz więcej na temat:  Trójka dziecko prawo internet media społecznościowe cyberbezpieczeństwo cyberzagrożenia Katarzyna Stoparczyk

"Nadzieja – Razem dla Was!". Gwiazdy zagrały dla powodzian

Największe gwiazdy polskiej muzyki wzięły udział w charytatywnym koncercie dla powodzian, który odbył się w sobotę na błoniach stadionu PGE Narodowy w Warszawie. Cały dochód z koncertu "Nadzieja – Razem dla Was!" zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom powodzi, która we wrześniu spustoszyła południowo-zachodnią Polskę.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA koncert PGE Bovska Lanberry Mieczysław Szcześniak Organek Majka Jeżowska Moja i Twoja Nadzieja Robert Grzędowski Trójka

Targi Książki w Krakowie: Piotr Pytlakowski z nagrodą im. Jana Długosza

Targi Książki w Krakowie to blisko pół tysiąca wystawców, prezentujących nowości wydawnicze. Czytelnicy z kolei mają niepowtarzalną okazję, by spotkać się z ulubionymi autorami. To także świetny moment, aby poznać laureata Nagrody im. Jana Długosza. W tym roku został nim Piotr Pytlakowski, autor reportażu "Strefa niepamięci".
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Hagmajer-Kwiatek Dorota Gacek Nagroda im. Jana Długosza Piotr Pytlakowski Ryszard Nycz literatura literatura polska książki Targi Książki w Krakowie Dwójka KULTURA

Afera żyradowska. Upadek fabryki i miasta

- Można mówić o tym, jak wielkich kwot ta sprawa dotyczyła, losu ile osób, czyli ludności miasta Żyrardów, zlokalizowanego między Łodzią a Warszawą, które w zasadzie było miastem jednej fabryki. Kiedy coś działo się z Zakładami żyrardowskimi, których ta afera dotyczyła, to źle działo się też w samym mieście - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Łazor, historyk.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa historia Polski Żyrardów Dwudziestolecie międzywojenne