X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
demokracja

Konfrontacje Idei: Kondycja demokracji na świecie

Zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, referendum ws. Brexitu i rosnąca popularność partii populistycznych w Europie Zachodniej. Czy demokracja we współczesnym świecie jest zagrożona? O tym w Konfrontacjach Idei rozmawiali prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk i prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Domański demokracja Ryszard Bugaj Zdzisław Krasnodębski Niemcy Francja Wielka Brytania USA Unia Europejska

Brexit a demokracja. Czy Wielka Brytania wyjdzie z UE?

Premier Wielkiej Brytanii powiedziała, że nie ustąpi w obliczu orzeczenia sądowego, iż decyzja o uruchomieniu Brexitu należy do brytyjskiego parlamentu. Theresa May, która zapowiedziała odwołanie do Sądu Najwyższego, powołała się na wolę narodu. O sprawie rozmawiały w Debacie Poranka Karolina Zbytniewska (euractiv.pl), Magdalena Skajewska, (Polskie Radio) i dr Jolanta Szymańska (PISM).
Zobacz więcej na temat:  Brexit demokracja Magdalena Skajewska Theresa May Unia Europejska Wielka Brytania

"Jarosław Kaczyński to współtwórca Solidarności"

- Dzisiejszy wstrząsający podział na scenie politycznej jest dla mnie podziałem w naszym obozie. Jarosław Kaczyński to jeden ze współtwórców Solidarności, to on konstruował koalicję rządu Mazowieckiego, to on wspierał kampanię Wałęsy - przypomina Zbigniew Bujak, działacz opozycji demokratycznej w PRL.
Zobacz więcej na temat:  1989 demokracja komunizm opozycja demokratyczna Piotr Gociek polityka PRL Solidarność transformacja ustrojowa Zbigniew Bujak