Polskie Radio
Section05
emisja co2

Problem smogu: Szokuje brak reakcji administracji publicznej

 - Problem smogu w Polsce to problem zamożności naszego społeczeństwa. Gdyby rząd obniżył podatek od samochodów i zlikwidował akcyzę, która obowiązuje tylko w naszym kraju - Polacy jeździliby nowszymi samochodami – powiedział w audycji Rządy Pieniądza Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha. O tym, jak walczyć z zanieczyszczeniem powietrza, którego normy dobowe przekraczane są w Polsce nawet o 1,5 tys. proc., rozmawiali także dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa) i Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 smog zanieczyszczenie przyroda emisja co2 miasto

Będą ograniczenia w sprzedaży węgla dla gospodarstw domowych

- Pojawi się projekt ustawy dotyczącej jakości paliw stałych. Zgodnie z nią węgiel gorszej jakości będzie mógł być spalany tylko w ciepłowniach, bo mają one filtry, które pozwalają wychwycić więcej zanieczyszczeń - powiedział w audycji "W samo południe" Piotr Woźny, doradca wicepremiera Mateusza Morawieckiego ds. programu "Czyste powietrze".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojciech Dąbrowski smog zanieczyszczenie powietrze emisja co2 Ministerstwo Energii

Polska zaskarżyła unijną dyrektywę o jakości powietrza

Polska zaskarżyła do unijnego Trybunału Sprawiedliwości przepisy dotyczące nowych limitów emisji szkodliwych substancji, które zanieczyszczają powietrze. Jeśli chodzi o naszą politykę klimatyczną, nasze stanowisko jest jasne: my nie zgadzamy się tymi normami, które zostały wprowadzone - powiedziała w środę premier Beata Szydło.
Zobacz więcej na temat:  emisja co2 zanieczyszczenie dwutlenek węgla Unia Europejska energetyka ekologia GOSPODARKA