Polskie Radio
Section05

internet

Burza po głosowaniu ws. dyrektywy o prawach autorskich. Komentarze

Parlament Europejski w Strasburgu poparł unijną dyrektywę o prawach autorskich. W nadchodzących tygodniach państwa członkowskie będą musiały zatwierdzić decyzję PE. Dla wielu polityków i internautów inicjatywa to krok w stronę ocenzurowania internetu. Do sprawy odnieśli się goście "Debaty Jedynki".
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń prawo autorskie Parlament Europejski dyrektywa UE dyrektywa UE o prawach autorskich POLSKA

TYLKO U NAS Ekspert: Polska ma dwa lata na wdrożenie dyrektywy

- Polski rząd może wprowadzić szybką i skuteczną ścieżkę odwoławczą od decyzji platform internetowych dla użytkowników, których treści zostaną zablokowane. Teraz takich rozwiązań w internecie brakuje i byłoby dobrze, żeby rząd polski na etapie implementacji dyrektywy o prawach autorskich pamiętał o interesie użytkowników sieci - powiedziała w rozmowie z PolskimRadiem24.pl Natalia Mileszyk z Fundacji Centrum Cyfrowe.
Zobacz więcej na temat:  acta prawa autorskie dyrektywa UE Parlament Europejski TYLKO U NAS Acta 2

Okrągły stół ws. dyrektywy o prawach autorskich

- Lepiej, żeby obie strony komunikowały się nie przez media tylko usiadły twarzą w twarz i powiedziały argumenty, bo jakiś konsensus w końcu znajdziemy - powiedział Polskiemu Radiu Ryszard Czarnecki. Europoseł PiS był inicjatorem spotkania ws. dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku. Wzięli w nim udział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski, przedstawiciele ZAIKS-u, wydawców prasy, a także branży cyfrowej.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki POLSKA prawa autorskie

Ekspert: darmowe komunikatory nie dają nam anonimowości

- Korzystając darmowo z aplikacji, dajemy za darmo nasze dane, metadane związane z ruchem naszych rozmów i książki telefonicznej. Są one przechowywane, przetwarzane i udostępnione na zasadach koncernu Facebook sobie wybranym podmiotom zewnętrznym. Na tym tle dochodziło już do stwierdzonych (...) nadużyć - powiedział na antenie PR24 Piotr Woyciechowski, ekspert ds. bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Woyciechowski POLSKA social media Facebook What's up komunikator komunikatory polityka media społecznościowe