Polskie Radio
Section05
Kacper Płażyński

Pochwała za relacje z Rosją. Płażyński: honorowe wyjście dla Tuska, zwrócić nagrodę

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości apelują do Donalda Tuska o zwrot nagród imienia Karola Wielkiego i Walthera Rathenaua. Podczas konferencji prasowej nawiązali do wtorkowego odcinka serialu "Reset", w którym pokazano stenogram rozmowy z maja 2010 roku w Moskwie między kanclerz Niemiec Angelą Merkel, a prezydentem Bronisławem Komorowskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Kacper Płażyński Donald Tusk Angela Merkel

Apel PiS do Tuska ws. nagród otrzymanych od Merkel. "Niech pan odda te medale"

- Przyzwoitość, a jeśli nie przyzwoitość, to presja społeczna i gołe fakty, nakazywałyby zwrot tych niemieckich nagród. Apelujemy, panie Donaldzie, niech pan odda te medale - mówił w środę na konferencji prasowej poseł PiS Radosław Fogiel. - Skoro Tusk przyjmował od Angeli Merkel i rządu niemieckiego nagrody za działania wymierzone w polską rację stanu, to jedynym honorowym wyjściem jest taką nagrodę zwrócić - sekundował mu poseł PiS Kacper Płażyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk opozycja Radosław Fogiel Kacper Płażyński

"W przypadku Tuska obie strony medalu są niemieckie". Politycy PiS nt. działań rządu PO-PSL

- Każdy medal ma dwie strony. W przypadku Donalda Tuska obie strony medalu są niemieckie. Zwracamy się o zwrot odznaczeń niemieckich, jeśli medal im. Karola Wielkiego to była nagroda za politykę resetu z Rosją. Rząd PiS zawsze podejmuje decyzje w interesie Polaków - tym różnimy się od opozycji - zaznaczył podczas konferencji polityków PiS rzecznik partii Rafał Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Rafał Bochenek Radosław Fogiel Kacper Płażyński polityka Reset Donald Tusk

Gdańsk wspierał aktywistów chcących zburzenia zapory. Płażyński pyta Dulkiewicz o Grupę Granica

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Kacper Płażyński zwrócił się do władz Gdańska z pismem, w którym pyta, na czym polegało ich wsparcie dla Grupy Granica, której aktywiści - jak podkreślił - "krytykowali budowę muru na granicy polsko-białoruskiej i domagali się zburzenia muru".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna Kacper Płażyński PiS Gdańsk regiony pomorskie Aleksandra Dulkiewicz granica kryzys na granicy

Kacper Płażyński: jesteśmy odporni na działania za wschodnią granicą

- Gdyby nie dalekowzroczna polityka, wzmocnienie Straży Granicznej i budowa zapory na granicy, Polska byłaby w bardzo trudnym miejscu historycznym, a teraz jesteśmy odporni na działania za wschodnią granicą - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS i "jedynka" listy tej partii w Gdańsku Kacper Płażyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kacper Płażyński granica Białoruś Rosja polityka służby i bezpieczeństwo

Płażyński komentuje doniesienia "Resetu": PO zabrakło po Smoleńsku instynktu mówiącego, co jest polską racją stanu

Politykom PO zabrakło po katastrofie smoleńskiej instynktu wobec tego, co jest polską racją stanu, podejmowania decyzji racjonalnych i spokojnych mimo tragicznych wydarzeń - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS i "jedynka" listy wyborczej tej partii w Gdańsku Kacper Płażyński komentując doniesienia "Resetu". - Sam nie wiem, czy to było parcie w ideologiczną miłość do Rosji, czy kompleks mniejszego brata w głowach niektórych polityków. To na pewno wstrząsające - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kacper Płażyński Grzegorz Jankowski Donald Tusk Reset Platforma Obywatelska Rosja relacje polsko-rosyjskie katastrofa smoleńska

TYLKO U NAS Niemcy w Gdańsku odśpiewali pieśń Wehrmachtu. Płażyński: to świadczy o ich pogardzie do nas

- Doradzałbym MSZ wezwać niemieckiego ambasadora, żeby wyjaśnił, czy takie nastawienie w Niemczech do Polski jest powszechne - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Kacper Płażyński. Poseł PiS odniósł się w ten sposób do skandalicznego odśpiewania utworu "Ein Heller und ein Batzen", który można było usłyszeć w niedzielę w Gdańsku podczas trwającego Jarmarku św. Dominika. To pieśń marszowa Wermachtu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kacper Płażyński Gdańsk pomorskie Niemcy

PR24 Kacper Płażyński: wiarygodność PE jest jak moralność pani Dulskiej

- Eva Kaili oraz Marc Tarabella przebywali do niedawna w tymczasowym areszcie. Ojciec byłej greckiej wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego został złapany na gorącym uczynku, gdy wynosił z hotelu walizki pełne setek tysięcy euro. Tymczasem Kaili i Tarabella wrócili do PE i głosują za rezolucją atakującą Polskę - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Kacper Płażyński.
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski ŚWIAT korupcja OBWE wybory w Polsce Europa Polska w Unii Europejskiej Kacper Płażyński

Opozycja zagłosowała w PE przeciwko interesom Polski. Rzecznik PiS: ich cynizm i obłuda nie mają granic

Głosowanie w Parlamencie Europejskim pokazało prawdziwe oblicze polityków opozycji, jakie mają intencje polityczne. Jedno mówią w Polsce, zupełnie co innego robią w PE - ocenili w środę posłowie PiS.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski opozycja koalicja obywatelska Platforma Obywatelska PiS Prawo i Sprawiedliwość PO polityka Rafał Bochenek Radosław Fogiel Kacper Płażyński

"To niebezpieczny projekt, kwoty mogą wzrosnąć". Kacper Płażyński o relokacji migrantów w UE

- Teraz to jest 22 tys. euro, a w następnym roku Komisja może wpaść na pomysł, żeby to było 50 albo 100 tys. euro. Nie wiemy, co będzie za rok, dwa czy pięć, a przecież przyjmujemy prawo, które nie jest ograniczone w czasie. Naprawdę mamy się na to godzić? To jest szaleństwo - mówił w Polskim Radiu 24 Kacper Płażyński (Prawo i Sprawiedliwość) o karach za nieprzyjęcie migrantów w ramach przymusowej relokacji.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska imigranci w Europie imigracja polityka POLSKA Polska w Unii Europejskiej Kacper Płażyński Adrian Klarenbach

"Pomorskie Russian friendly". Kacper Płażyński przygotował raport o działalności wojewody pomorskiego

Poseł PiS Kacper Płażyński przygotował raport "Pomorskie Russian friendly", w którym opisuje działania marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka. Zdaniem posła działania te mają dowodzić współpracy z Rosjanami. W maju Struk zapowiedział pozew przeciwko Płażyńskiemu.
Zobacz więcej na temat:  Kacper Płażyński pomorskie Rosja regiony Gdańsk POLSKA polityka

Urząd Marszałkowski odcina się od akcji "Russian Friendly". Płażyński: dokumenty miały zostać zniszczone

Urząd Marszałkowski woj. pomorskiego nie zgadza się z posłem Kacprem Płażyńskim, który zarzuca marszałkowi Mieczysławowi Strukowi (PO) politykę prorosyjską i domaga się przekazania dokumentacji dotyczącej zaangażowania w akcję "Russian Friendly". Jak podkreślił rzecznik urzędu, "akcja zakończyła się w 2014 r.".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Kacper Płażyński regiony pomorskie Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 samorząd turystyka

Akcja "Russian Friendly". Müller: każda instytucja publiczna powinna odciąć się od relacji z Rosją

Poseł Kacper Płażyńskiego (PiS) podjął interwencję w sprawie realizowanej pod patronatem marszałka woj. pomorskiego Mieczysława Struka (PO) akcji #PomorskieRussianFriendly. Do sprawy odniósł się rzecznik rządu Piotr Müller. Jak zaznaczył "każda instytucja publiczna w Polsce powinna przyjąć jasną politykę odcięcia się od relacji z Rosją".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka pomorskie samorząd regiony Rosja Ukraina wojna na Ukrainie Kacper Płażyński