Polskie Radio
Section05
Kacper Płażyński

Akcja "Russian Friendly" na Pomorzu. Marszałek Struk obojętny na rosyjską agresję?

Po aneksji Krymu i rozpętaniu wojny o Donbas Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna (PROT) wycofała się z kampanii promocyjnej "Pomorskie Russian Friendly" skierowanej do turystów z obwodu kaliningradzkiego. Akcję już następnego dnia przywrócił związany z PO marszałek województwa Mieczysław Struk. Dziś polityk pytany o swoje prorosyjskie stanowisko grozi pozwami, a po dokumentacji samego projektu nie ma śladu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka pomorskie samorząd turystyka Kacper Płażyński

TYLKO U NAS Prezydent Gdańska wprowadza dotkliwą podwyżkę opłat za śmieci. Niedawno rozdała ponad 600 tys. zł na nagrody

W poniedziałek władze Gdańska poinformowały lokalnych przedsiębiorców o dotkliwej podwyżce stawek za gospodarowanie odpadami. Opłaty za wywóz śmieci wzrosną aż o 140 proc. Prezydent miasta wprowadza słone opłaty, w czasie gdy niedawno sama przyznała swoim najbliższym współpracownikom po 22 tys. 250 zł brutto nagrody rocznej. Decyzję krytycznie o nowych stawkach za wywóz śmieci ocenili radni z opozycji, a także znany gdański piekarz. 
Zobacz więcej na temat:  Gdańsk pomorskie Aleksandra Dulkiewicz Kacper Płażyński polityka śmieci odpady

NASZ WYWIAD Afera korupcyjna w PE. Płażyński: mamy do czynienia z regularną mafią

Szefowa Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola nie odpowiedziała na zaproszenie posłów z sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej. W rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl przewodniczący komisji Kacper Płażyński z PiS stwierdza, że jest sceptyczny co do tego, czy uda się ujawnić i ukarać wszystkie osoby zamieszane w aferę korupcyjną w Parlamencie Europejskim. - Uważam, że w tym przypadku mamy do czynienia z regularną mafią, w której obowiązuje zasada omerty: kto nie szanuje zmowy milczenia, traci życie - mówi polityk.
Zobacz więcej na temat:  Kacper Płażyński Parlament Europejski Sejm TYLKO U NAS PiS

"Jeśli opozycja chce być wiarygodna, to powinna szukać porozumienia". Płażyński o wypłacie środków z KPO

- Jeśli opozycja chce być dalej wiarygodna, to też powinna szukać porozumienia w kwestii Krajowego Planu Odbudowy, a nie przedstawiać kolejne warunki, których nie przewiduje nawet Komisja Europejska - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Kacper Płażyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska Kacper Płażyński

Płażyński: zaprosiliśmy szefową PE na posiedzenie sejmowej komisji ds. UE

Kacper Płażyński, przewodniczący sejmowej komisji do spraw Unii Europejskiej, powiedział, że na styczniowe posiedzenie komisji została zaproszona przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola. Ma to związek z aferą korupcyjną w zarządzanej przez nią instytucji unijnej. Wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Eva Kaili jest podejrzana o korupcję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska korupcja Parlament Europejski Kacper Płażyński Sejm

Polska chce przekazania niemieckich patriotów Ukrainie. Płażyński: w tym nie ma nic kontrowersyjnego

- Nie ma nic kontrowersyjnego w tym, że proponujemy, aby niemieckie baterie Patriot zostały przekazane na zachód Ukrainy. Rzeczywiście stamtąd łatwiej byłoby jej zestrzeliwać te rakiety, a jednocześnie byłaby chroniona także Ukraina - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Kacper Płażyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kacper Płażyński Adrian Klarenbach ŚWIAT Niemcy Ukraina wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni Patriot

Kacper Płażyński chce kontroli spółek zależnych od BASF. "Mogą dostarczać paliwo lotnicze Rosjanom"

Poseł Kacper Płażyński (PiS) zwrócił się do szefa Krajowej Administracji Skarbowej o skontrolowanie spółek należących do koncernu BASF mających siedzibę w Polsce. Chodzi o ustalenia niemieckich dziennikarzy, według których firma Wintershall Dea dostarczała Rosji półprodukty do wytwarzania paliwa lotniczego.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Kacper Płażyński sankcje Unii Europejskiej wojna na Ukrainie

Przekop Mierzei Wiślanej. Płażyński: opozycja nie potrafi popierać nawet tak strategicznych projektów

- Budowa kanału łączącego Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym jest jednym z kolejnych przykładów, gdzie rządy Prawa i Sprawiedliwości - rządy polskie - rozumieją, co to znaczy bezpieczeństwo narodowe i dalsze uniezależnienie się od Rosji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Kacper Płażyński z PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz Kacper Płażyński Elbląg Mierzeja Wiślana

Handel wpływami na szczytach UE. Płażyński: wyjaśnienie tej sprawy to europejska i polska racja stanu

- To zbyt gruba sprawa, aby można ją było zamieść pod dywan - powiedział Kacper Płażyński w odniesieniu do opisanych we francuskim "Liberation" podejrzeń o korupcję w TSUE i innych instytucjach unijnych. - Wyjaśnienie tych doniesień to polska i europejska racja stanu - ocenił poseł, który przygotował w tej sprawie projekt dezyderatu do premiera.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka korupcja Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Kacper Płażyński fundusze ue premier Mateusz Morawiecki

"Traktują Polskę jako przedmiot politycznych walk". Płażyński o postawie opozycji na arenie międzynarodowej

- Zamiast stanąć po stronie polskiego rządu, kiedy w sposób oczywisty traktuje się Polskę wedle podwójnych standardów, to opozycja woli przyłączać się do głównego nurtu w PE i traktować Polskę jako przedmiot politycznych walk - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 Kacper Płażyński, poseł PiS. Gościem audycji "Dwie strony" był również poseł Lewicy Dariusz Wieczorek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Kacper Płażyński lewica Nowa Lewica Parlament Europejski Unia Europejska

"Za dużo tych pożarów". Kacper Płażyński alarmuje do prezydentów miast ws. dewelopera ROBYG

"Pamiętacie zeszłoroczny pożar na terenie Gedanii? Kolejna nieruchomość należąca do dewelopera ROBYG, tym razem w Nowym Porcie, zajęła się ogniem" - napisał na Twitterze poseł PiS Kacper Płażyński. Wskazał również, że przypadków pożarów jest zdecydowanie za dużo. Zwrócił się do prezydentów Gdańska, Wrocławia, Warszawy i Poznania o poszerzenie informacji o inwestycjach tego dewelopera.
Zobacz więcej na temat:  pożar POLSKA Warszawa Gdańsk Kacper Płażyński deweloper społeczeństwo

TYLKO U NAS Spór o Westerplatte. Płażyński: nie można było oddać tego miejsca ekipie, która moralnie zbankrutowała

W 2019 r. między rządem a władzami Gdańska rozpoczął się spór wokół specustawy dot. budowy Muzeum Westerplatte. - Władze miasta zachowywały się w tamtym czasie tak, jakby Gdańsk nie podlegał jurysdykcji państwa polskiego - mówi Kacper Płażyński w rozmowie z PolskimRadiem24.pl. Przed obchodami rocznicy wybuchu II wojny światowej przypominamy polityczną walkę o Westerplatte.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Westerplatte Gdańsk II wojna światowa Aleksandra Dulkiewicz Muzeum II Wojny Światowej Kacper Płażyński

"Osoba szkalująca Wojsko Polskie nie powinna być promowana". Płażyński żąda odwołania Frasyniuka z Rady ECS

Poseł PiS Kacper Płażyński domaga się od prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz odwołania Władysława Frasyniuka z Rady Europejskiego Centrum Solidarności. - Żadna osoba, która szkaluje Wojsko Polskie nie powinna być promowana w żadnych publicznych instytucjach - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Władysław Frasyniuk Białoruś emigracja kryzys migracyjny Wojsko Polskie Kacper Płażyński

polski ład "To usunięcie szarej strefy". Płażyński o podniesieniu składki zdrowotnej

- Nie widzę powodu, dlaczego ktoś, kto zarabia 100 tys. złotych, musiał się rozliczać na poziomie kwoty ryczałtowej kilkuset złotych, a osoba zatrudniona na umowę o pracę z takimi samymi zarobkami musiała płacić wielokrotnie więcej - mówił w Polskim Radiu 24 Kacper Płażyński (PiS). 
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 Kacper Płażyński POLSKA polityka Polski Ład podatki służba zdrowia finanse finanse publiczne pkb GOSPODARKA gospodarka polska