Polskie Radio
Section05

kierowcy

Polskie Radio na 1 listopada – wspomnienia o tych, którzy odeszli i raporty z dróg

Z okazji Wszystkich Świętych anteny Polskiego Radia przygotowały specjalne ramówki. Nie zabraknie w nich audycji wspomnieniowych o znanych ludziach kultury, nauki i sportu, którzy odeszli w mijającym roku. 1 i 2 listopada będzie dominować specjalnie dobrana, spokojna i nastrojowa muzyka, a cyfrowe Polskie Radio Kierowców oraz Jedynka, Trójka i Polskie Radio 24 będą informować kierowców o sytuacji na drogach. Z myślą o tych, którzy zostaną w domach, Polskie Radio przygotowało transmisje mszy świętych.
Zobacz więcej na temat:  radio Polskie Radio Wszystkich Świętych drogi wspomnienie Dwójka Trójka Czwórka Polskie Radio Kierowców Msza święta

Ważne informacje dla zdających na prawo jazdy. W niektórych miejscach mogą być kłopoty z egzaminami

Zdecydowana większość ośrodków ruchu drogowego w Polsce pracuje bez zakłóceń i nic nie wskazuje na to, by pojawiła się konieczność systemowego zawieszenia ich działalności. Jednak z wielu miejsc napływają informacje o stwierdzonych zakażeniach koronawirusem, co powoduje, że poszczególne WORD-y podejmują decyzję o czasowym wstrzymaniu egzaminów.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus prawo jazdy GOSPODARKA społeczeństwo POLSKA

Podróżowanie samochodem w czasie pandemii koronawirusa - tak, ale...

Większość z nas, zdaje sobie sprawę, że podróżowanie komunikacją miejską w czasie pandemii "koronawirusa" nie jest najlepszym wyborem, gdyż ryzyko zakażenia jest wtedy znacznie wyższe. W związku z tym, coraz chętniej przesiadamy się do swoich własnych samochodów, które gwarantują nam wymaganą izolację i dzięki temu możemy maksymalnie ograniczyć kontakt z nieznajomymi nam osobami. 
Zobacz więcej na temat:  kierowca

Mgła - element krajobrazu nielubiany przez kierowców

Nadeszła jesień, a z nią  trudne warunki jazdy. Coraz częściej jazdę utrudniają mgły... skutecznie uprzykrzające podróż samochodem. Często mgła jest przyczyną groźnych zdarzeń drogowych i wypadków. Jak sobie radzić z tym zjawiskiem atmosferycznym i spokojnie dojechać do celu? Kiedy włączyć światła przeciwmgłowe te z przodu, i te tylne,  aby nie oślepiać innych uczestników ruchu?
Zobacz więcej na temat:  kierowca

"Mamy być najlepszym pasażerem". Dziennikarz o Polskim Radiu Kierowców

- Założenie Polskiego Radia Kierowców jest trochę takie, że mamy być najlepszym pasażerem. Na potrzeby otwarcia tej stacji ja stworzyłem jeszcze jedną teorię: że pasażer to jedno, ale my chcemy dodatkowo jeszcze zastąpić wszystkie inne aplikacje, z których korzystają zmotoryzowani - powiedział w Polskim Radiu 24 Kuba Marcinowicz, dziennikarz PRK. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polskie Radio Kierowców

"To realizacja zadań misyjnych". Przewodniczący KRRiT o Polskim Radiu Kierowców

- Zawsze gorąco wspieram tego typu inicjatywy. Uważam, że to jest po prostu realizacja zadań misyjnych, do których nadawca publiczny jest powołany - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski komentując start nowego projektu Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Kierowców KRRiT Polskie Radio POLSKA Jerzy Jachowicz

Rusza Polskie Radio Kierowców. Witold Kołodziejski: to jest pionierska praca Polskiego Radia

- Żaden Yanosik, żaden Google Maps, czy inna nawigacja nie zastąpi żywego głosu lektora, który nam podaje, co naprawdę dzieje się na drodze, którą jedziemy. To jest odpowiedź na to zapotrzebowanie - powiedział w Polskim Radiu Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, odnosząc się do uruchomienia przez Polskie Radio programu Polskie Radio Kierowców. 
Zobacz więcej na temat:  KRRiT Polskie Radio Kierowców Polskie Radio POLSKA

Agnieszka Kamińska: Polskie Radio Kierowców odpowiada na konkretne potrzeby

- Przedstawiamy całodobowe Polskie Radio Kierowców, które zostało stworzone specjalnie w odpowiedzi na konkretne potrzeby użytkowników europejskich dróg. Startujemy w Europejskim Tygodniu Mobilności, więc data jest jak najbardziej słuszna - powiedziała prezes Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska podczas uroczystej inauguracji nowego programu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Kierowców Polskie Radio bezpieczeństwo na drodze Agnieszka Kamińska

Daniel Obajtek: "PRK to potrzebna i pożyteczna inicjatywa"

- Cieszę się, że Polski Koncern Naftowy Orlen jako jedna z największych, najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej innowacyjnych polskich firm jest partnerem tak ważnego i potrzebnego projektu jakim jest Polskie Radio Kierowców - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podczas inauguracji nowej anteny Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Kierowców Polskie Radio POLSKA PKN Orlen Daniel Obajtek kierowca bezpieczeństwo na drodze

Służby drogowe o Polskim Radiu Kierowców

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur powiedział, że nowa inicjatywa Polskiego Radia może liczyć na dużą popularność użytkowników dróg, bo radio ma przez całą dobę informować o utrudnieniach w ruchu, korkach, przebudowach dróg. Zdaniem rzecznika komendanta głównego policji Mariusza Ciarki, Polskie Radio Kierowców pokazuje misję społeczną publicznego radia, któremu zależy przede wszystkim na wspólnym bezpieczeństwie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bezpieczeństwo na drodze motoryzacja transport Alvin Gajadhur policja Główny Inspektorat Transportu Drogowego Polskie Radio