Polskie Radio
Section05
konsument

Światowy popyt na dobra luksusowe odporny na wahania koniunktury. Zobacz raport banku UBS

Mimo napięć geopolitycznych, presji inflacyjnej, COVID-19 światowi konsumenci dóbr luksusowych zasadniczo nie zmieniają swoich nawyków zakupowych - wynika z raportu biura analiz szwajcarskiego banku UBS. Według nich obecnie ryzyko zmniejszenia popytu na dobra luksusowe jest mniejsze niż dotychczas przewidywano.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA moda i uroda COVID-19 zegarek USA Unia Europejska Ukraina Rosja konsumeryzacja konsument

Polscy klienci i rosyjski produkt. Spory wybór innych marek

- Nie ma rosyjskich produktów, których byśmy nie mogli zastąpić m.in. produktem polskim. Cena będzie podobna i żaden konsument nie musi się martwić konsekwencjami ekonomicznymi dla siebie z powodu sankcji nałożonych na Rosję - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Edyta Wojtyla, ekonomista z Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna na Ukrainie uchodźcy konsument produkcja Rosja sankcje społeczeństwo marketing infografika

Wkrótce skończą się fikcyjne rabaty. "Konsument będzie wiedział, jaka jest rzeczywista skala upustu"

W maju ma wejść w życie pakiet unijnych przepisów, który zobowiąże e-sklepy do przejrzystej dla konsumentów polityki sprzedaży towarów i usług, w tym promocji i wyprzedaży, aby nie były one fikcyjne - pisze "Puls Biznesu". Sprzedawcy będą musieli informować o cenach towarów i usług sprzed obniżki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel sprzedaż detaliczna promocje Rabat prawo konsument UOKiK