Polskie Radio
Section05
las

NASZ WYWIAD Rzecznik Lasów Państwowych: zmiana ustawy o OZE nie będzie miała wpływu na wielkość pozyskiwania drewna

- Wprowadzenie prawnej definicji drewna energetycznego nie ma związku ani wpływu na ilość surowca, jaki pozyskują i sprzedają co roku Lasy Państwowe. Ta wielkość jest uzależniona od zasobów drewna w lesie - mówi w wywiadzie dla portalu PolskieRadio24.pl Anna Malinowska, rzecznik Lasów Państwowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lasy Państwowe Koronawirus w Polsce polityka las środowisko

Lasy Państwowe przygotowują się do zmian klimatycznych. Miliony złotych na ochronę i inwestycje

Ponad 100 mln zł na ochronę przeciwpożarową rocznie, rozwój systemów małej retencji i przeciwdziałanie nadmiernej erozji wodnej na terenach nizinnych, a także sieć wież obserwacyjnych. W ten sposób Lasy Państwowe przygotowują się m.in. do zmian klimatycznych, w tym wzrostu zagrożenia pożarowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lasy Państwowe pożar las klimat przyroda środowisko

Po pożarze w Biebrzańskim Parku Narodowym. Ogromne wsparcie dla OSP

W sumie do 89 jednostek OSP z województwa podlaskiego trafią pieniądze, z łącznej kwoty ponad 3,5 mln zł, które wpłynęły na specjalne konto Biebrzańskiego Parku Narodowego. To wpłaty od blisko 38 tys. darczyńców związane z pożarem, który przez wiele dni był gaszony w tym parku.
Zobacz więcej na temat:  pożar straż pożarna parki narodowe podlaskie środowisko las ochrona przyrody służby i bezpieczeństwo POLSKA przyroda infografika

Rzecznik Lasów Państwowych: na ochronę przeciwpożarową przeznaczamy co roku 100 mln zł

- Pod względem liczby pożarów Polska jest na trzecim miejscu w Europie po Hiszpanii i Portugalii. Jednak dzięki naszemu systemowi przeciwpożarowemu możemy je ugasić już w zarodku - powiedziała Anna Malinowska, rzecznik Lasów Państwowych. - W tym roku mieliśmy już ponad 4 tys. pożarów na terenie polskich lasów - dodała.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA regiony Lasy Państwowe las pożar przyroda