Polskie Radio
Section05
list

Obajtek skierował list do prezydenta ws. koalicji Tuska. Pisze o działaniach wymierzonych w stabilność finansową Orlenu

Prezes Orlenu Daniel Obajtek skierował do prezydenta Andrzej Dudy list w sprawie złożonego w Sejmie przez grupę posłów Polski 2050 i Koalicji Obywatelskiej projektu nowelizacji ustawy o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła.
Zobacz więcej na temat:  Orlen POLSKA prezydent Daniel Obajtek energetyka list inwestycje ustawa PiS

"Po prostu ich oszukał". Telus krytycznie o liście Kołodziejczaka do rolników

Michał Kołodziejczak powinien najpierw napisać list do swoich, tych, których w jakiś sposób oszukał; próbuje on w jakimś stopniu wytłumaczyć się z tego wielkiego błędu politycznego, że poszedł z Platformą Obywatelską - powiedział minister rolnictwa Robert Telus (PiS), komentując list posła KO, lidera Agrounii do wyborców PiS.
Zobacz więcej na temat:  Michał Kołodziejczak Robert Telus POLSKA rolnictwo PiS Platforma Obywatelska list

Tadeusz Różewicz - już 1000 listów w Muzeum Literatury w Warszawie

- Listy pokazują, że bracia mieli sobie zawsze wiele do powiedzenia, nie tylko w sprawach osobistych - mówił w Dwójce prof. Andrzej Kowalczyk, szef działu rękopisów Muzeum Literatury w Warszawie, gdzie trafiło w ostatnim czasie niemal 300 listów Tadeusza Różewicza do brata Stanisława - reżysera i scenarzysty - oraz do przyjaciela, malarza Jerzego Tchórzewskiego i jego rodziny.
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Różewicz list literatura Stanisław Różewicz Dwójka Monika Zając

TVP Info ujawniła list Tuska do Putina. "Szokujące słowa, ale oddające istotę polityki PO"

Redakcja programu "Jedziemy" ujawniła nieznany dotąd list Donalda Tuska do Władimira Putina z czerwca 2008 r. Opublikowano też treść innego dokumentu, z którym ówczesny minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski pojechał do Moskwy na spotkanie z Siergiejem Ławrowem. W dokumentach pojawiły się między innymi odwołania do czasów rozbiorów Polski i do cara. List skomentował Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych. - Szokujące słowa - mówił w TVP INFO. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Władimir Putin Donald Tusk polityka Rosja Radosław Sikorski list

"Jest Pani wielką damą polskiego teatru i kina". Prezydent złożył życzenia Stanisławie Celińskiej

"W dniu urodzin proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania dla Pani artystycznego dorobku i długoletniej pracy twórczej" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do aktorki Stanisławy Celińskiej z okazji jej 75. urodzin. "Jest Pani wielką damą polskiego teatru, ikoniczną postacią polskiego kina i wyjątkową osobowością polskiej sceny muzycznej" - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Stanisława Celińska jubileusz prezydent list aktorstwo KULTURA Wydarzenia Andrzej Duda

"Społeczeństwo jest okłamywane przez Putina. Możecie powstrzymać tę wojnę!". Specjalny list do Rosjan

Zarząd Polska Press wraz z pracownikami wystosował apel w formie listu w związku z niemożnością pogodzenia się ze śmiercią niewinnych ludzi na Ukrainie. "Nie możemy się pogodzić ze śmiercią niewinnych ludzi, którzy giną na Ukrainie. Pragniemy końca wojny i zatrzymania dążeń Władimira Putina, których celem jest zmiana układu sił w Europie. Jedną z możliwości jest pobudzenie Rosjan do działania i powstrzymania swoich władz. Dlatego napisaliśmy list do obywateli Rosji" - podkreślono.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni list ŚWIAT