X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
ngo

Funkcjonowanie NGO. "Mamy ogromny chaos"

Trwa debata dotycząca funkcjonowania organizacji pozarządowych w Polsce. Premier Beata Szydło zapowiedziała powstanie Narodowego Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Ma ono wyznaczać cele organizacjom pozarządowym i rozdzielać pieniądze na ich realizację. Czy zmiany są potrzebne? O tym w audycji Szukając Dziury w Całym rozmawiali Krzysztof Bosak za Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Witold Monkiewicz z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej i Piotr Trudnowski z Klubu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Warzecha Krzysztof Bosak ngo Beata Szydło PiS

Debata Poranka: Organizacje pozarządowe w Polsce

W przestrzeni publicznej trwa debata dotycząca funkcjonowania organizacji pozarządowych. Goście Polskiego Radia 24 – Paweł Kęska z Caritas Polska, Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia, Stanisław Kowalski z Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” i Maciej Woźniakiewicz, publicysta – w Debacie Poranka rozmawiali o tym, dlaczego ludzie chcą pomagać innym.
Zobacz więcej na temat:  Caritas Polska Paweł Kęska Stanisław Kowalski ngo

Czy III sektor wymaga uporządkowania? "Reforma konsultowana jest po łebkach"

Beata Szydło zapowiedziała ustawę powołującą Narodowe Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego, które zajęłoby się „przygotowywaniem projektów współpracy z NGO-sami i uporządkowaniem całej tej sfery". Centrum miałoby gromadzić wszystkie pieniądze, które są w tej chwili w różnych resortach i które wydawane są na różne cele. "Zapewniłoby to większą transparentność funkcjonowania organizacji pozarządowych i wydawania tych pieniędzy" – podkreśliła premier. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Ignacy Dudkiewicz (portal ngo.pl) i Piotr Trudnowski (Klub Jagielloński).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ngo Beata Szydło Ignacy Dudkiewicz

Rząd chce kontrolować instytucje społeczeństwa obywatelskiego?

- Społeczeństwo obywatelskie to takie, które jest aktywne, wrażliwe na potrzeby członków wspólnoty, posiadające zdolność samoorganizacji, wytyczania i osiągania upragnionych celów, bez impulsu ze strony władzy państwowej. Jego niezależność od państwowych instytucji nie musi oznaczać rywalizacji z władzą - przypominał Marek Mądrzejewski.
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski Mikołaj Cześnik ngo pomoc społeczeństwo obywatelskie

Kataryna odpiera zarzuty: nie ma afery

Katarzyna Sadło z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, znana też jako blogerka polityczna Kataryna, stała się jedną z bohaterek głównego wydania telewizyjnych "Wiadomości". Zarzucono jej, że m.in. fundacja z którą jest związana, współpracowała z władzą Platformy Obywatelskiej i z warszawskim ratuszem.
Zobacz więcej na temat:  internet Jerzy Stępień Kulisy Spraw ngo Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość SLD Trybunał Konstytucyjny POLSKA

Generał policji będzie rzecznikiem praw człowieka

Obrońcy praw człowieka niepokoją się nominacją generał Tatiany Moskalkowej. Pracowała w MSW - więc zaistnieje konflikt interesów, gdy będzie trzeba oceniać nieprawości policji rosyjskiej. Głosowała za nadawaniem miana "zagranicznych agentów" organizacjom pozarządowym. Pani generał kiedyś proponowała zmianę nazwy MSW na WCzK - to nazwa policji politycznej kierowanej przez "krwawego" Feliksa Dzierżyńskiego - przypominają działacze rosyjscy.
Zobacz więcej na temat:  ngo policja prawa człowieka Rosja