X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
ngo

Fundacja Otwarte Ramiona pomaga dzieciom

Każdego roku rodzi się w Polsce ponad 100 dzieci z wadą wrodzoną dłoni i przedramienia. Jeszcze więcej ulega wypadkom. Aktywnie pomaga im Fundacja Otwarte Ramiona, której przedstawiciele opowiedzieli w audycji Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja o swojej działalności. Gośćmi Polskiego Radia 24 były: Magdalena Belka i Marta Ławacz.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo obywatelskie wychowanie poród dzieci rehabilitacja zdrowie zdrowie dziecka ngo

Rząd o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

We wtorek rząd zajmował się projektem ustawy o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Nowopowstałe centrum ma przejąć zadania Departamentu Pożytku Publicznego w Ministerstwie Rodziny. O rządowym projekcie mówili w Polskim Radiu 24 Łukasz Domagała z Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych i dr Tymoteusz Zych z Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej, Instytut Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  Rząd RP społeczeństwo obywatelskie ngo rząd Beaty Szydło

Węgry: kampania przeciwko Sorosowi

Na Węgrzech uchwalono nowelizację ustawy o szkolnictwie wyższym, która wprowadza dodatkowe wymagania dla uczelni działających w tym kraju, a akredytowanych również za granicą. Rząd twierdzi, że nowela jedynie porządkuje funkcjonowanie „uczelni zagranicznych”, ale w praktyce zmiany dotyczą głównie Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU) w Budapeszcie. Władze CEU podkreślają, że de facto uniemożliwi to uczelni dalsze funkcjonowanie. O szczegółach w Polskim Radiu 24 mówił politolog dr Dominik Hejj.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Węgry Dominik Hejj george soros ngo

KIPR proponuje decentralizację rozdziału funduszy norweskich

Konfederacja Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej (KIPR) proponuje, by podział ponad 100 milionów złotych w ramach funduszy norweskich odbywał się na poziomie regionalnym, a nie - jak dotąd - centralnym. Ponadto KIPR - jako inicjator apelu ponad 50 organizacji pozarządowych - sprzeciwia się, by dysponentem środków norweskich na rozwój trzeciego sektora pozostała Fundacja im. Stefana Batorego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ngo Norwegia

Czy dojdzie do zmiany operatora funduszy norweskich?

Szykuje się zmiana operatora udzielającego wsparcia organizacjom pozarządowym. Chodzi o fundusze norweskie, czyli pieniądze, które Norwegia płaci Unii Europejskiej za dostęp do wspólnego rynku europejskiego. Do tego roku środki pochodzące z tego źródła dystrybuowała Fundacja Batorego. Jednak, według zapowiedzi rządu, to ma się zmienić. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Gliński fundusze europejskie Unia Europejska ngo dotacje pomoc UE Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego