Polskie Radio
Section05
pieniądze

Czerwona kartka od Podlasian

Jeżeli (...) próbuje się nawet na przykładzie tej obwodnicy prowadzić politykę krajową i traktować Podlasie jak poligon doświadczalny, to wielu mieszkańców Podlasia nie chce być królikami doświadczalnymi w takim eksperymencie. I myślę, że to jest na pewno takie odwrócenie się od polityki, ale z drugiej strony też taka czerwona kartka dla tych, którzy manipulują.
Zobacz więcej na temat:  polityka Waldemar Pawlak Sygnały Dnia podlaskie pieniądze Białystok koalicja POLSKA

Pierwsi solidarni - 30. rocznica powstania SKS

W 1980 roku we wrześniu już koledzy, szczególnie młodsi koledzy, którzy jeszcze wtedy są na studiach, ze Studenckich Komitetów Solidarności przystępują do tworzenia Niezależnego Zrzeszenia Studentów, które przejmuje naszą rolę i trwa do dzisiaj. Możemy być dumni z tego, że jako pierwsi wypisaliśmy "Solidarność" na sztandarach.
Zobacz więcej na temat:  Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS) 1977 Solidarność Bogusław Sonik Sygnały Dnia Kraków Aleksander Kwaśniewski Ukraina pieniądze

Potrzebna platforma edukacyjna

Musimy zbudować ponadpolityczną, ponadpartyjną platformę (...) porozumienia w sprawie edukacji, obejmującą zarówno ZNP, jak i Solidarność, jak i wszystkie inne związki zawodowe i polityków różnych stronnictw, po to, abyśmy mogli określić, co chcemy przez 10 lat edukacji zrobić, że gwarantujemy takie a takie pieniądze w ciągu tego okresu, że chcemy rozwinąć i położyć nacisk, priorytet dla edukacji.
Zobacz więcej na temat:  edukacja Sygnały Dnia pieniądze Solidarność emerytura dzieci POLSKA

IV Światowy Kongres Rodziny w Warszawie

Realny czas pracy Polaków jest czasem najdłuższym w Europie i drugim w kolejności na świecie. Pracujemy dużo dłużej niż wszystkie inne nacje. (...) To wpływa niewątpliwie na życie rodziny, bo to powoduje, że albo ojciec, albo ojciec i matka bardziej dyspozycyjni, bo tego wymagają elastyczne formy zatrudnienia, właśnie większej dyspozycyjności, są poza domem, praktycznie rodzina się prawie nie spotyka.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia dzieci Warszawa POLSKA Europa pieniądze

Projekt ustawy deubekizacyjnej jest w Sejmie

Przecież ci ludzie biorą pieniądze za co? Za to, że zwalczali niepodległość, zwalczali demokrację, umacniali zależność Polski od Związku Radzieckiego. I przy czym im wyższy stopień zawinienia, tym wyższa emerytura. No przecież to jest kuriozum, kuriozum z punktu widzenia takiej normalnej, czystej sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  komunizm Zbigniew Romaszewski Sygnały Dnia POLSKA emerytura Estonia pieniądze Prawo i Sprawiedliwość