Polskie Radio
Section05

polityka

"Wskazywaliśmy na taki plan". Poseł PiS o spekulacjach nt. Kidawy-Błońskiej

Media podają nieoficjalnie, że w piątek Platforma Obywatelska poinformuje o wymianie kandydata w wyborach prezydenckich. - Wygląda na to, że koledzy z partii bardzo nieładnie potraktowali panią marszałek - skomentował tę wiadomość w rozmowie z portalem tvp.info Radosław Fogiel, poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Platforma Obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska Radosław Fogiel koalicja obywatelska

Publicysta: zmiana kandydatury PO na prezydenta może wzmocnić innego kandydata opozycji

- Po zmianie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego być może zwiększą się notowania opozycji. Będą większe niż na poziomie jednocyfrowym. Należy jednak zadać pytanie, czy ten ruch nie wzmocni innego kandydata opozycji - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 Antoni Trzmiel Małgorzata Kidawa-Błońska Rafał Trzaskowski opozycja koalicja obywatelska

Prof. Rafał Chwedoruk: po zmianie kandydata, PO będzie miała dług wobec Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

- Fatalnie prowadzona kampania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej odwróciła status quo, od którego zaczynała się ta kampania - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. - Decyzja o zastąpieniu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej byłaby bardzo ryzykowna dla Platformy Obywatelskiej - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Gromadzki Rafał Chwedoruk wybory prezydenckie 2020 Platforma Obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska Rafał Trzaskowski

"Oferuję pomoc w zbiórce podpisów". Lider PSL o ewentualnej wymianie kandydata KO na prezydenta

- W przypadku, gdyby Koalicja Obywatelska zdecydowała się na zmianę kandydata na prezydenta i został narzucony jakiś kuriozalny termin zbierania podpisów pod nową kandydaturą, jestem gotów pomóc w zbiórce podpisów potrzebnych do rejestracji kandydata - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Kidawa-Błońska Władysław Kosiniak-Kamysz wybory prezydenckie 2020 PSL koalicja obywatelska opozycja

Marek Pęk: marszałek Grodzki nie jest w pełni suwerenny, słucha Borysa Budki

- Na pewno scenariusz procedowania ustawy wyborczej w Senacie będzie dostosowany do interesu politycznego przede wszystkim PO - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicemarszałek Senatu Marek Pęk. Jego zdaniem, marszałek Tomasz Grodzki "nie jest w pełni suwerenny" w podejmowaniu decyzji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio wybory prezydenckie 2020 Tomasz Grodzki Marek Pęk Senat Antoni Trzmiel

Publicysta: zmiana kandydata PO na prezydenta byłaby przyznaniem się do porażki

- Argumenty, zarówno za, jak i przeciw wymianie kandydatki PO na prezydenta, są bardzo mocne. Jej wycofanie byłoby przyznaniem się do porażki - nie tylko samej kandydatki, ale również partii, która wcześniej ją jednoznacznie poparła i przeprowadziła prawybory - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Karnkowski, publicysta "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA wybory prezydenckie 2020 Platforma Obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska koalicja obywatelska opozycja