Polskie Radio
Section05

pr24

Marlena Maląg: mamy środki na 500+, trzynastą emeryturę i inne programy społeczne

- Nasze programy społeczne, rodzinne, międzypokoleniowe nie są zagrożone. Będą wypłacane 500+ i trzynasta emerytura. Będzie kontynuowany również program Dobry Start na rozpoczęcie roku szkolnego. Jesteśmy przygotowani - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Eliza Olczyk Koronawirus w Polsce choroby zakaźne 500+ kryzys gospodarczy Ministerstwo Rodziny Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg tarcza antykryzysowa

"Potrzebna jest stabilizacja". Wiceminister Janusz Kowalski o korespondencyjnym głosowaniu

- Projekt dotyczący głosowania korespondencyjnego wynika z troski o państwo. Chcemy walczyć ze skutkami społecznymi i gospodarczymi koronawirusa. Potrzeba do tego jest stabilizacja i poważana opozycja, której niestety brakuje - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 POLSKA polityka

Marek Pęk: kiełbasa wyborcza jest w Senacie serwowana nieustannie

- Jeśli ktoś ma Polakom w tym kryzysie pomóc, to jest to polski rząd, parlament i prezydent RP - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Pęk, senator PiS odnosząc się do procedowanych w parlamencie ustaw antykryzysowych. - To mrzonki, że można Polskę zdecentralizować, że można tak działać, żeby zdecentralizować służbę zdrowia - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Klarenbach koronawirus Platforma Obywatelska zdrowie Koronawirus w Polsce przedsiębiorca Senat tarcza antykryzysowa

Senator Wojciech Konieczny: zdalne głosowanie w Senacie byłoby bardziej praktyczne

- Obecnych było 75 senatorów, zasiadali w dużej odległości od siebie. Jeśli wszyscy byli zabezpieczeni i przestrzegali reguł, to posiedzenie mogło być bezpieczne, ale trzeba było na nie dojechać. Głosowanie zdalne w obecnych czasach byłoby bardziej praktyczne - mówił w Polskim Radiu 24 senator Wojciech Konieczny z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce wirus Senat

Andrzej Stankiewicz: opozycja zrezygnowała z rozmaitych trików podczas prac w Senacie

- Opozycja postawiła na szybkie wprowadzenie tego projektu. Zostanie on przyjęty przez Sejm zapewne jutro - mówił w Polskim Radiu 24 o pracach nad "tarczą antykryzysową" publicysta portalu Onet Andrzej Stankiewicz. Bieżącą sytuację polityczną powiązaną z zagrożeniem epidemiologicznym komentował także Michał Kolanko z dziennika "Rzeczpospolita".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński konstytucja Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 Sejm Senat tarcza antykryzysowa Andrzej Duda Władysław Kosiniak-Kamysz Małgorzata Kidawa-Błońska

Koronawirus a etyka lekarska. Prof. Łuków: trudne decyzje komu pomóc najpierw

- Normalnie lekarz zajmuje się tym, jak w ramach dostępnych środków pomóc konkretnemu pacjentowi, natomiast w przypadku ogromnych deficytów musi wcześniej podjąć decyzję, któremu z potrzebujących pomóc w pierwszej kolejności - powiedział prof. Paweł Łuków, kierownik Centrum Bioetyki i Bioprawa Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Hiszpania ŚWIAT Europa koronawirus choroby płuc choroby zakaźne wirus wirusy pandemia

"Zakażamy innych, zanim u nas wystąpią objawy". Prof. Gut o przestrzeganiu nowych zasad

- Wyrzeczenia, które ponosimy jako społeczeństwo, mogą zostać zniweczone przez pewną grupę ludzi, która nie będzie przestrzegać wprowadzonych w Polsce zaleceń i reguł postępowania. Pamiętajmy, że zakażamy innych wcześniej - zanim wystąpią objawy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut, wirusolog i doradca Głównego Inspektora Sanitarnego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie choroby zakaźne wirus wirusy Michał Rachoń

Sakiewicz: z tej epidemii może przy okazji wyniknąć dużo dobrych rzeczy na przyszłość

- Ta epidemia i narastająca na całym świecie katastrofa gospodarcza pozostawią zmiany w naszej mentalności i naszym zachowaniu. Ale te zmiany w większości będą na lepsze - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". Gościem audycji był również Łukasz Jankowski z Radia Wnet.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Rachoń Tomasz Sakiewicz koronawirus Koronawirus w Polsce