Polskie Radio
Section05
rękodzieło

Jarmarki świąteczne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze produktu?

Okres przedświąteczny to czas zwiększonego handlu na jarmarkach czy w centrach handlowych. A tam, często prosto ze straganu, sprzedawane są na wagę żelki, cukierki, słone przekąski, owoce kandyzowane, orzechy. Znalezienie kompletnej informacji o takim produkcie jest trudne. Jak sprawdzić, czy nie ma w nim szkodliwych, zabronionych w Polsce składników?
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek żywność jarmarki świąteczne Sanepid handel społeczeństwo konsument

Anioły rzemiosła. Szansa na zaistnienie dla twórców rękodzieła

- Trzeba chwytać i spełniać swoje marzenia, Pomyślałam, że trzeba się podzielić tym, czym mogę - czyli znajomością sfer medialnych i branży, i trzeba stworzyć warunki, by ci twórcy znakomici nieznani twórcy mogli zaistnieć - mówiła w Polskim Radiu 24 Izabela Łapińska, twórczyni konkursu Anioły Rzemiosła dla nieznanych twórców rękodzielniczych. 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Maja Kluczyńska rzemiosło

Z Kolbergiem w ręce. Nagrody im. Oskara Kolberga rozdane po raz 48.

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala rozdania Nagród "Za zasługi dla kultury ludowej". W "Źródłach" przypominamy postaci niektórych laureatek tej najbardziej prestiżowej w dziedzinie kultury ludowej nagrody. 
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna tradycja Zamek Królewski Piotr Gliński dziedzictwo narodowe Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Magdalena Tejchma Oskar Kolberg

Wystartowały ferie zimowe. "Ludzie są spragnieni śnieżnego wypoczynku"

Kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie - to województwa, które jako pierwsze rozpoczęły ferie zimowe. Dzieci i młodzież spędzają czas wolny od nauki m.in. w Sudetach. - Ludzie czekają na te ferie jakby od dwóch lat. Widzimy to - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Cebula, właściciel jednej ze stacji narciarskich.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska Karolina Rożej Piotr Słowiński zima Ferie zimowe narty

"Noc Rzemiosła" 2021. Zuzanna Krzysztofik: rękodzieło nie wychodzi z mody

- Pracowni, które biorą udział w Nocy Rzemiosła, jest coraz więcej. Są one wymieszane, bo z jednej strony mamy tradycyjne pracownie rzemieślnicze, jak ceramikę, stolarstwo czy krawiectwo, a z drugiej są twórcy łączący druk 3D z jubilerstwem albo tacy, którzy zajmują się upcyklingiem - opowiadała w Dwójce Zuzanna Krzysztofik ze stowarzyszenia "Z Siedzibą w Warszawie".
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Jakub Kukla rzemiosło KULTURA