Polskie Radio
Section05
stowarzyszenie

Inicjatywy od A do Ę

„Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę” jest stowarzyszeniem non profit, które od 15 lat realizuje projekty artystyczne i społeczne. Jego zawołaniem jest hasło „Chcemy tworzyć świat, w którym ludzie z pasją działają dla siebie i innych”. Gośćmi audycji Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja byli: członek zarządu Towarzystwa - Beata Tokarz-Kamińska i Marcin Górecki - koordynator projektów.
Zobacz więcej na temat:  wychowanie senior stowarzyszenie

"Za nimi stoją ludzie związani z obcymi rządami"

W ostatnich miesiącach wiele mówi się o aktywności fundacji i stowarzyszeń, takich jak Otwarty Dialog czy Akcja Demokracja. Ich członkowie organizują protesty przeciwko działaniom obecnego rządu. Organizacjom zarzuca się, że finansowane są przez obcy kapitał. W audycji Kulisy Spraw mówił o tym Piotr Wierzchołowski z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  Fundacja Otwarty Dialog stowarzyszenie rząd Beaty Szydło

Pomagają starszym. Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” jest członkiem międzynarodowej federacji, która swoją działalność rozpoczęła w 1946 roku, zaraz po II Wojnie Światowej. W naszym kraju działa od 2002 roku w trzech miastach : Warszawie, Poznaniu i Lublinie. Poprzez swoich wolontariuszy dociera z pomocą do ludzi, których największą bolączką jest samotność. O działalności organizacji mówili w audycji Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja Joanna Mielczarek, dyrektorka stowarzyszenia i Ewa Branicka, wolontariuszka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 stowarzyszenie społeczeństwo obywatelskie mali bracia Ubogich starość wolontariat