X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
transformacja ustrojowa

Ekspert: Rosja jest silna słabością swoich adwersarzy

O transformacji ustrojowej państw Europy Wschodniej i Rosji oraz obecnej kondycji tego ostatniego kraju mówił gość Polskiego Radia 24 dr Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. - Rosja jest silna słabością swoich adwersarzy. Europa jest w dużym kryzysie w każdym aspekcie - ocenił szef OSW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Rosja Ukraina Białoruś transformacja ustrojowa Azja Europa Światowa Szachownica

"Jarosław Kaczyński to współtwórca Solidarności"

- Dzisiejszy wstrząsający podział na scenie politycznej jest dla mnie podziałem w naszym obozie. Jarosław Kaczyński to jeden ze współtwórców Solidarności, to on konstruował koalicję rządu Mazowieckiego, to on wspierał kampanię Wałęsy - przypomina Zbigniew Bujak, działacz opozycji demokratycznej w PRL.
Zobacz więcej na temat:  1989 demokracja komunizm opozycja demokratyczna Piotr Gociek polityka PRL Solidarność transformacja ustrojowa Zbigniew Bujak

Zaczęło się 4 czerwca - reportaż z Państwa głosów już na antenie!

W 25 rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce rozpoczęliśmy akcję "Zaczęło się 4 czerwca", w ramach której zbieraliśmy wspomnienia dotyczące transformacji. Nadeszło kilkaset maili, listów, oraz historii zamieszczonych przez Państwa na facebooku, odebraliśmy też kilkadziesiąt telefonów. Postanowiliśmy podsumować akcję reportażem, który oddaje atmosferę tych dni.
Zobacz więcej na temat:  1989 Andrzej Szozda Hanna Bogoryja Zakrzewska Katarzyna Błaszczyk reportaż transformacja ustrojowa

Polska po 4 czerwca 1989. "Mentalność zmienia się powoli"

- Na pierwszy rzut oka zmieniliśmy się bardzo, widać to na fotografiach. Dawniej było nas mniej na ulicach, byliśmy inaczej ubrani, ale to tylko zmiany na powierzchni. Potrzeba więcej czasu, żeby powiedzieć, gdzie doszło do głębokich przeobrażeń, a gdzie to tylko ewolucja w sposobie postrzegania nas samych. Zmiany mentalności są powolniejsze niż zmiany gospodarcze - podkreśla prof. Krystyna Skarżyńska.
Zobacz więcej na temat:  audycje rocznicowe wybory Dariusz Bugalski PRL transformacja ustrojowa Trójka