X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
warzywa

Wege mama, a zdrowie dziecka

Coraz częściej dieta wegetariańska uważana jest jako nieodłączny element zdrowego stylu życia. Mamy udające się do ginekologów często słyszą, żeby jadły więcej wołowiny. Czy lepiej stosować się do zaleceń lekarza czy może jednak lepiej pozostać przy swoich wartościach ideologicznych, a zwierzęce białko uzupełniać warzywnymi zamiennikami?
Zobacz więcej na temat:  Marta Januszewska dieta STYL ŻYCIA społeczeństwo zdrowie ciąża Dziecko w drodze warzywa zdrowie i dieta

To nie był dobry sezon dla producentów cebuli

Ceny cebuli poszybowały w górę i zadziwiają konsumentów. Ale faktem jest, że brakuje jej nie tylko w Polsce, która jest trzecim producentem cebuli w  Unii Europejskiej. Nie ma jej dość także w Holandii i Hiszpanii, czyli w krajach, w których cebuli uprawia się najwięcej. W dodatku jest kiepskiej jakości - mówi Tomasz Smoleński z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
Zobacz więcej na temat:  żywność warzywa

Nadpodaż owoców i nieopłacalna produkcja. Rynek wymaga zmian

Ogromne ilości owoców, które obrodziły w polskich sadach, stały się prawdziwym problemem dla producentów. Zwłaszcza jabłek nikt nie chce kupować, a jeśli, to po bardzo niskich cenach. Czasami tak niskich, że sadownicy czują sie upokorzeni. Niezależnie jednak od tego, że klęski urodzaju będą się zdarzać, musi nastąpić zmiana organizacji rynku - uważa Paweł Kraciński z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
Zobacz więcej na temat:  owoce warzywa Aleksandra Tycner