Polskie Radio
Section05

Beata Płomecka

KE wszczęła dochodzenie w sprawie wzrostu cen energii

W Rzymie rozpoczął się Szczyt G20, czyli grupy najpotężniejszych gospodarczo państw świata. Wśród tematów dwudniowych obrad znalazły się: walka ze zmianami klimatycznymi oraz z pandemią COVID-19, pobudzanie wzrostu gospodarczego oraz gwałtowny wzrost cen energii na świecie. Ten ostatni temat dotyczy także Unii Europejskiej. Komisja Europejska wszczęła dochodzenie w tej sprawie. - To jest odpowiedź na apele grupy ponad 40 europosłów, w tym 14 z Polski - powiedziała w audycji "W samo południe" Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska GOSPODARKA energetyka polityka Magdalena Skajewska energia Gazprom gaz Europarlament

Zawód korespondent. Beata Płomecka – jej praca i pasja

- Już na samym początku założyłam sobie, że kiedy tworzę korespondencję, jestem pozbawiona emocji. Tu nie ma mowy o emocjonalnych wejściach na żywo. Słuchacz ma prawo do obiektywnej, rzetelnej informacji i samodzielnego wyciągania wniosków - powiedziała Beata Płomecka, wieloletnia korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, która otrzymała nagrodę Rady Programowej publicznego nadawcy. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Piotr Firan Bruksela Monika Suszek Polskie Radio dziennikarstwo media publiczne

Beata Płomecka z Nagrodą Rady Programowej Polskiego Radia

Beata Płomecka, wieloletnia korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, została laureatką tegorocznej Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia. Członkowie Rady docenili dziennikarkę za rzetelne przygotowywanie materiałów, znakomity warsztat korespondenta, świetne zorientowanie w prezentowanych tematach oraz znajomość zawiłości problemów dotyczących Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Polskie Radio

Beata Płomecka z Nagrodą Rady Programowej Polskiego Radia

Beata Płomecka, wieloletnia korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, została laureatką tegorocznej Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia. Członkowie Rady docenili dziennikarkę za rzetelne przygotowywanie materiałów, znakomity warsztat korespondenta, świetne zorientowanie w prezentowanych tematach oraz znajomość zawiłości problemów dotyczących Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio W POLSKIM RADIU społeczeństwo POLSKA Agnieszka Kamińska Krzysztof Czabański Marek Suski

Korespondenci IAR to źródło wiarygodnych informacji

Są w miejscach, w których dzieją się najważniejsze wydarzenia na świecie. Relacjonują je rzetelnie i z dziennikarską pasją. Korespondenci Informacyjnej Agencji Radiowej (IAR) od lat działają w głównych europejskich stolicach, a także w Waszyngtonie i Pekinie. Ich wiedza i profesjonalizm pozwalają tworzyć najlepsze serwisy informacyjne w Polsce. Rocznie przekazują ponad 12 tys. korespondencji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio media dziennikarze W POLSKIM RADIU POLSKA

Płomecka: pojawiła się propozycja, aby KE sfinansowała budowę muru granicznego

W piątek zakończył się dwudniowy szczyt UE w Strasburgu. Polskę reprezentował na nim premier Mateusz Morawiecki. Przywódcy państw Wspólnoty omówili na nim m.in. temat migrantów na granicy zewnętrznej Unii Europejskiej z Białorusią. Jak przekazała w audycji "W samo południe" Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, obecnie w UE trwa dyskusja na temat sankcji dla reżimu Aleksandra Łukaszenki, a podczas szczytu pojawiła się propozycja, aby KE sfinansowała budowę muru granicznego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska polityka granica Białoruś migracja imigranci w Europie imigracja Michał Strzałkowski reżim Aleksander Łukaszenka sankcje Unii Europejskiej sankcje Mateusz Morawiecki premier

Szczyt UE. Ursula von der Leyen: oczekujemy, że Polska zmieni system dyscyplinarny sędziów

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że Polska powinna wdrożyć lipcowe orzeczenie unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Jak mówiła, zmieniony musi zostać system dyscyplinarny dla sędziów, a sędziowie odwołani niezgodnie z prawem muszą zostać przywróceni.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT polityka Unia Europejska Komisja Europejska POLSKA Ursula von der Leyen sądownictwo

Drugi dzień szczytu UE. Jest apel o współfinansowanie bariery na granicy z Białorusią

Trwa drugi dzień unijnego szczytu w Brukseli poświęcony między innymi migracji i sytuacji na zewnętrznych granicach. To sprawa paląca w Unii w związku z działaniami białoruskiego reżimu, który sprowadza nielegalnych migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, przepycha ich następnie przez granicę z Polską, Litwą i Łotwą, by zdestabilizować sytuację we Wspólnocie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska migracja Białoruś granica imigranci w Europie Belgia Bruksela

Drugi dzień szczytu UE. Dziś rozmowy m.in. o kryzysie migracyjnym i ochronie granic

Migracja i sytuacja na granicach zewnętrznych - to jeden z tematów drugiego dnia unijnego szczytu w Brukseli. Najbardziej palącą kwestią jest obecnie wykorzystywanie nielegalnych migrantów przez białoruski reżim, przepychanie ich przez granicę z Polską, Litwą i Łotwą, by zdestabilizować sytuację we Wspólnocie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska migracja Białoruś granica imigranci w Europie Belgia Bruksela

Unijna debata o praworządności. Polskiego premiera poparli przywódcy trzech państw

Dwie godziny trwała debata o praworządności i Polsce na unijnym szczycie w Brukseli w związku z niedawnym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. W dyskusji wzięło udział kilkunastu przywódców. - Debata była spokojna - relacjonował jeden z unijnych dyplomatów, wskazując, że polskiego premiera poparli szefowie rządów Węgier, Słowenii i Słowacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Mateusz Morawiecki premier Rada Europejska

Szef MON: to, co robi reżim Łukaszenki na granicy, musi mieć poparcie Rosji

- Ważna jest jednomyślność i solidarność państw Sojuszu Północnoatlantyckiego i takie słowa usłyszałem - mówił w kwaterze głównej NATO w Brukseli minister obrony Mariusz Błaszczak. Na spotkaniu szefów resortów obrony państw Sojuszu Północnoatlantyckiego polski minister przedstawił informację o sytuacji na granicy z Białorusią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak NATO Bruksela Europa Ministerstwo Obrony Narodowej