Polskie Radio
Section05
Czeczenia

Powstanie Warszawskie. Seweryn w spektaklu Wyrypajewa

Andrzej Seweryn zagra w spektaklu przygotowanym z okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego i opartym na dzienniku Poliny Żerebcowej. - Ona jest poetką, pisarką, która w wieku 9 lat zaczęła opisywać wojny czeczeńskie, a raczej losy swojej rodziny w tamtych latach - mówi aktor.
Zobacz więcej na temat:  spektakl Powstanie Warszawskie TEATR KULTURA Czeczenia Muzeum Powstania Warszawskiego Wojciech Waglewski Agnieszka Glińska Monika Borzym

"Grozi mu śmierć”. Mińsk wydał Rosji mistrza MMA z Czeczenii

Niezależne media w Rosji i na Białorusi alarmowały że zatrzymanemu przez białoruskie służby Muradowi Amrijewowi grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Mimo to deportowano go do Rosji. Mężczynę ściga terroryzujący Czeczenię Ramzan Kadyrow. Dramatyczny apel wystosowali jego rodzice. Amrijew był w Czeczenii torturowany przez ludzi z oddziałów Ramzana Kadyrowa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Czeczenia Białoruś Raport Białoruś Ramzan Kadyrow

Rosja: chcieli złożyć petycję, czeka ich proces

Aktywiści organizacji Change.org zebrali 400 tysięcy podpisów w obronie prześladowanych w Czeczenii homoseksualistów. Chodzi o alarmujące doniesienia o polowaniach na nich w państwie Ramzana Kadyrowa, ci mieli być następnie zabijani  i torturowani. Sprawa ta zaniepokoiła nawet Władimira Putina. Działacze chcieli złożyć petycję z podpisami w prokuraturze, ale zostali zatrzymani. Teraz czeka ich proces.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin ŚWIAT Rosja Czeczenia Ramzan Kadyrow